Nyt on vaikiaa:
"Hädässä ystävä tunnetaan" http://aijaa.com/URoQzd
Nyt olen nähnyt tähän asti, ketkä olivat/ovat oikeasti ystäviäni kaiken paskan aikana ja sen jälkeen!!!! Tässähän nähdään nyt oikea tilanne!
Oikeita, ihania ystäviä minulla on, mutta olen pettynyt siihen kuinka moni on osoittautunut selkäänpuukottajaksi. Ja jos tapaan jonkun vähemmänkin tärkeän minulle, niin käärme tulee väliin ja sekoittaa kaiken. Itseasiassa: jos rakkaus on alunperinkin aitoa, niin muiden aivopesun ei pitäisi vaikuttaa!
Yritin estää omat hääni etukäteen koska tiesin että mieheni oli paha, mutta kävi niinkuin ylläolevassa kuvassa. Hän on naistennaurattaja ja siipeilijä: isäni ja Julia juhlimme kun hain avioeron Artosta.
Mitä te pelkäätte?
Luen juuri todella hyvää David Wilkersonin kirjaa. Siinä juuri sanotaan, ettei Jumala siunaa "hyvää kristittyä" positiivisilla asioilla, vaan päinvastoin!!!! Juuri Jumalan kutsutut saavat kärsiä paljon vainoa, pahaa, pilkkausta, menetyksiä, naurunalaiseksi joutumista yms. Johanna.” (7L 9.4.)
"Hädässä ystävä tunnetaan" http://aijaa.com/URoQzd
Nyt olen nähnyt tähän asti, ketkä olivat/ovat oikeasti ystäviäni kaiken paskan aikana ja sen jälkeen!!!! Tässähän nähdään nyt oikea tilanne!
Oikeita, ihania ystäviä minulla on, mutta olen pettynyt siihen kuinka moni on osoittautunut selkäänpuukottajaksi. Ja jos tapaan jonkun vähemmänkin tärkeän minulle, niin käärme tulee väliin ja sekoittaa kaiken. Itseasiassa: jos rakkaus on alunperinkin aitoa, niin muiden aivopesun ei pitäisi vaikuttaa!
Yritin estää omat hääni etukäteen koska tiesin että mieheni oli paha, mutta kävi niinkuin ylläolevassa kuvassa. Hän on naistennaurattaja ja siipeilijä: isäni ja Julia juhlimme kun hain avioeron Artosta.
Mitä te pelkäätte?
Luen juuri todella hyvää David Wilkersonin kirjaa. Siinä juuri sanotaan, ettei Jumala siunaa "hyvää kristittyä" positiivisilla asioilla, vaan päinvastoin!!!! Juuri Jumalan kutsutut saavat kärsiä paljon vainoa, pahaa, pilkkausta, menetyksiä, naurunalaiseksi joutumista yms. Johanna.” (7L 9.4.)
Vastaukset 60
Vanhimmat
Hauskaa sekavaa ajatusripulia, jossa ei ole päätä ei häntää. Vakavan mt häiriön yksi tyypillinen oire on se, että tuottaa tekstiä, josta ei erkkikään ota selvää. Jotain yrittää sanoa, mutta ajatus- ja lauserakenne hajoaa.
Syndrooma: tuksulirium. Hoitosuositus: vankimielisairaalaan ASAP!!1!!
Tuksu myi häänsä Seiskalle ja sai aika muhkean ennakkomaksun mitä ei kyennyt Sevenille palauttamaan. Tuksu sai häänsä ja oikein lumikirkkohäät.Seven maksoi pirskeet ja vieläpä häämatkankin Karibialle.Alkuunhan tuksu hehkutti miten Arto oli karismaattinen liikemies Lapista.Naimisiin piti päästä jotta sai Seveniltä rahaa ja mammonaa ja ketään muuta ei saanut kalastettua verkkoonsa kuin Arton joka joutui kärsimään Tuksun hulluudesta.
Nyt tiettävästi Arto elää uuden kumppaninsa kanssa. Mutta Tuksulle on katkera paikka ja jauhaa paskaa Artosta vielä vaikka erosta on kulunut monen monta vuotta niin Arto on löytänyt rakkaan, mutta Tuksu saa vaa tyytyä homohäntyreiden seuraan ja karismaattisen elättäjän puutteessa nuohoaa räkälöiden lattioita eroottisävyisellä showlaan.
Tunkki häissään helmikuussa 2011: http://aijaa.com/q6MIyL
”Hahahaaa...... tämän koristeen olisi pitänyt olla mun ja Arton hääkakun kuvan päällä, yritin peruuttaa häitä etukäteen siinä onnistumatta :( kamala mies ja Julia juhli isämme kanssa, kun hain avioeron. http://aijaa.com/URoQzd ” (Tunkki Fb:ssa 8.4.)
Johanna on vainonnut Artoa jo neljä vuotta.
Kyl on kaunis morsmaikku, jossain näin kuvan,
Oulussa opiskelijat, olivat tehneet lumiakan,
silmiin oli laitettu haravat. Viittaisikohan tähän morsmaikkuun.
”Joel Tokoi: asap yhteyttä muhun!!!! Nyt on tärkeää asiaa!!! Lue sähköpostisi!” (Tunkki Fb:ssa 9.4. aamuyöllä)
Uusi tukkahius? Rahalainaa?
Viinat loppu.
Tunkki on joutunut luopumaan "huulimunasta". Kun ei saa, ei saa. Nuorehkolla Ingollakaan ei ottanut eteen kuten Tuhnu itse kertoo.
Ingo meni puihin - kukapa ei menisi?
Huojuvat homot jaksavat pörrätä Tuhnuttimen ympärillä; liekö geneettis-eroottinen vietti?
Olet oikeassa, pirskatti!
21.11.2014 Tunkin ystävät (randomit ja muut):
J.T. = Joel Tokoi. Tunkki möi Nassun Tokoille sähkömaksuja vastaan.
D.V. = Diamond Vain. Mies, joka haluaa pukeutua kuin nainen.
Johanna 1 = Johanna Jalo. Bella-mopsin virallinen omistaja, Janakkalasta.
Johanna 2 = juopottelukaveri mm. viime ystävänpäivänä Hotelli Presidentissä.
H.S. = Heidi Sutinen. Pohjoisen vahvistus, todellinen Tunkki-fani.
E.A. = Emelie Andersson. Piruliinanainen Ruotsinpyhtäältä.
PPP = Petri Penna. Suohirviö eteläkarjalaisilta usvarämeiltä.
O.L. = Olli Loukola. Hahmo on todiste luonnon oikuista, monimuotoisuudesta.
Anne = Anne Nemo. Hän hoitaa välillä Tunkin koiria, uskoon hurahtanut.
Katja = Katja Niinikoski, bi-henkinen entinen tollukka, joka tyydyttelee Kviiniä.
Kaksi Johannaa (Tunkki ja Johanna 2) pikkujouluristeilyllä 20.-22.11.2014:
1) http://aijaa.com/GZS30P
2) http://aijaa.com/oadsdq
Katja Maria Niinikoski ja Tuksu Jollaksessa syksyllä 2012: http://aijaa.com/HkGhqY
Mikä tuon toisen Johannan, Johanna 2:n, sukunimi on?
Listalle kuuluu ilman muuta Peppu-Emppu, Eino Tiirikainen.
Tässä taustatietoja Tiirikaisesta: http://keskustelu.suomi24.fi/t/13462677
Eino on Tunkin todellinen persherhiläinen. :)
Tunkin törröt ja Eino Tiirikainen 21.4. (7L): “Diamonds are for a life time and true friends are for a eternity! Diamonds are for a life time and true friends are for a eternity! XoXoXo Emppu, Johanna ja B&B http://aijaa.com/3D0VFG ”
Tunkki inkkarimekossaan ja Eino Tiirikainen: http://aijaa.com/V26caa (21.4. illalla)
”Taksi tuo ja seksi vie! With Johanna Laitinen vappuhumussa. http://aijaa.com/Qy4fR1 ” (Tunkin Fb 2.5.)
”SEXX!!!! - henkilön Katja Maria kanssa. http://aijaa.com/ogJsUp ”
(Tunkki Fb:ssa 30.4. klo 04)
Tunkki ja Katja menossa elokuviin Tennispalatsissa (Elokuva Labyrintti, 5.11.2014): http://aijaa.com/NR9fxN
Parivaljakko leffan jälkeen: http://aijaa.com/9hATOW
Tunkki nillitti 12.4. (7L): "Olen yllattynyt: monet kristityt ystavani kaansivat minulle selan jo kauan aikaa sitten, mutta sellaiset ihmiset, joista ei voisi heti uskoa, ovat olleet tukenani ja halanneet minua kun minut on hakattu jne. Tassa tulee taas vastaan kysymys; missa menee kristityn "rakkauden raja", koska sellaista ei edes pitaisi olla!"
Kukaan ei katso hyväksikäyttäjää/ takiasta, joka on käsi ojossa jatkuvasti pyytämässä rahaa ja palveluksia - ilman aikomustakaan korvata tai antaa takaisin niitä.
Surkuhupaisa tapaus.
Miksi Tuksun täytyy kaiken aikaa todistella, että ystäviä riittää?
Aika harva hänen kanssaan ystävystynyt on pysynyt ystävänä.
Seulan pohjalle on jäänyt ainoastaan nippu randomhomoja, ei varsinaisia ystäviä.
Yleensä paska-aikana tai paskan aikana halutaan olla yksikseen, ei siihen ystäviä tarvita.
Mutta Tuksu 37v on niin avuton ettei vielä osaa edes paskala käydä,ASAP tänne heti,pyyhkimään,kun mun käsi ei ylety.
Totta, ja tuo Tuksun avuttomuus on kyllä kummallinen asia.
The Suurin on demonien vallassa.
“My FRIENDS!!!!! Olli Loukola, Pekka Ritola ja Joel Tokoi.....!!! http://aijaa.com/SOokwF (Fb 25.4. illalla)
“I have a lot of guys all around...,!!! :) rakastan näitä miehiä, Pekka Ritola ja Joel Tokoi!!!! PUS!!!! They are my friends but they are gays. I. Am straight http://aijaa.com/g6D01y ” (Fb 25.4. illalla)
”Helsingin keskustassa vapunvietossa http://aijaa.com/lHZv2t Kaikille hyvää mieltä ja vappuiloa! Kuvassa Diamond ja Olli. Huomenna sitten keikalle Joroisiin!” (7L, 1.5. illansuussa)
”Diivat vapunvietossa @ stadi http://aijaa.com/E25epf
Ystäväni Diamond aina tyylikkäänä ja Olli messissä, hyytävän kylmää Helsingissä: poistumme sisätiloihin! Että se siitä piknikistä :)” (7L, 1.5. illansuussa)
”Tänään aamusta asti juhlat, mukana vain miehiä joiden kanssa tulen paremmin toimeen. Jessica Alba paitani on Espanjasta kuten Mikki Hiiri paita, jossa hän näyttää keskisormia ja teksti F.......K them....., Muotisuunnittelija Pekka Ritolan kanssa: http://aijaa.com/8VXaLv " (7L, 7.5. klo 02)
”Kolmenkimppaa.......!!! ;) http://aijaa.com/2MkXvs Well, they are gays.......btw: tulossa olevaan omaelämäkertakirjaani tulee rankkaa seksuaalista materiaalia. Siitä vielä myöhemmin lisää....." (7L, 7.5.)
”Pe illanviettoa kotonani..... monia ystäviäni käy viettämässä iltaa. Tulossa projekteja joista en kerro vielä enempää! http://aijaa.com/WA5jvn (Tunkki Fb:ssa la 9.5. klo 1:30)
”Kauneus ja älykkyys, sekä yrittelijäisyys herättävät suunnatonta kateutta tässä maassa. Siksi minun on ehdottomasti parempi asua ulkomailla, vaikka olisikin tietysti mukava, jos saisi edes jonkun rauhan omassa kotimaassa. Näyttävyys on kirous suorastaan, myös erittäin monella muulla tyttökaverillani.” (Tunkki Fb:ssa 7.5.)
No tunkille ei tartte kenenkää olla kade, koska tunkki ei ole kaunis eikä näyttävä saatika älykäs. Tunkki on ylilihava aivonsa juonut vanha persjalkainen ämmänlänkyrä,joka toimii yleisenä naurunaiheena ja vitsinä mihin ikinä sitten meneekään.
Ja harhat vaan kovenee mitä alemmas mennään.
Parhaillaan homokaruselli saa kovasti vahtia pyörintäänsä.
“With my friend Emelie Andersson who loves also pink like me! :) She is a lovely person!!! http://aijaa.com/wdEvfF ” (Fb 11.5.)
“WE ALL NEED FRIENDS.....!!!! Lovely Emelie Andersson! http://aijaa.com/qq0czX ” (Fb 11.5.)
Sama kuva: http://aijaa.com/rAxbgx
"FRIENDS 4-EVER!!!! http://aijaa.com/PeS92F " (Fb 12.5.)
”Kultainen Emelie Andersson on kehystänyt yhteiskuvammekin viime kesältä kun pysyttelin raittiina. http://aijaa.com/dnPcyV ” (Fb 2.6.)
”Viime kesänä täällä Ruukissa, olin punatukkainen (lähes vuoden ajan) yhdessä Emelien kanssa. http://aijaa.com/6HKGtA ” (Fb 2.6.)
Huulihirviöt Ruotsinpyhtään: http://aijaa.com/qpqGZc (3.6.2015)
Jos Arto oon naistennaurattaja ja siipeilijä, niin Tunkki on miesten hakkaaja ja siipeilijä, eiköhä oo hakannut kaikki miehensä ja jos isäni ja Julia juhlimme kun hain avioeron Artosta, niin taisi juhlia Artokin. tosin tunkkihan vainos sitä vielä vuosikausia lähentelyillään.
Arto ja Liisa menevät naimisiin viikonloppuna 10.-12.7.15: http://aijaa.com/5hsYKb
Tunkki 3.6. (Fb):
"SUURET kiitokset eräälle upealle naispuoliselle mallikaunottarelle joka jaksat kokoajan tsempata mua ja kehuit vähän aikaa sitten minua "kauniiksi nukeksi", kun täällä Suomessa halutaan niin mielellään polkea alas!
Ja KIITOS te kaksi uurastajaa siellä mun YSTÄVÄT: kohta nähdään.
En viitsi tänne kaikkea kirjoittaa kun kaikki kopsataan nettien "asiallisille ja sivistyneille keskustelupalstoille"...... ainiin: mun piti vaihtaa FB asetukseni jo ajat sitten, privaatiksi tietty! Silti sinne joukkoon aina pesiytyy näätiäisiä......"
Tunkki ja Diamond Lämsä: http://aijaa.com/77uwMy
Tuon kovasti miehestä naiseksi pyrkivän Diamond Lämsän kuvagalleria: http://alastonsuomi.com/SHEMALeDIAMOND/images
"Teemme pornoleffaa "Gunther und Sach"
Aloitan kuvaukset pokkapäällä...... Saksalaista amatööripornoa "Gunther und Sach, liebe dich auch" mutta kohta mun pokka pettää...... http://aijaa.com/5RGa4a " (7L 10.6.)
Tunkki ja Olli Loukola 25.10.14: http://aijaa.com/7JsiZx (eka yhteiskuva)
Tunkki Loukolalle Facessa 22.8.15: "Kunhan pelastut taivaaseen kuten perheemme ja Julia pelastui! Siunaan sinua joka paiva!"