Ahdistelija taas eduskuntaan ?

Valtio-orja

Äänestävätkö ihmiset eduskuntaan niitä kansanedustajia, jotka ovat virkakaudellaan kourineet naisia eduskunnassa ?

Mitä mieltä kansanedustajakolleegat ja erityisesti naiset ovat vastakkaisesta sukupuolesta, joka nimittelee naisia tytöiksi, kahvinkeittäjiksi tai pahemmiksi, ja lopuksi kouraisee pepusta, lääppii käsillään tai kuolaa päälle ?

Eikö tällaista työpaikka-ahdistelua voisi välttää parhaiten sillä, että näitä nimittelijöitä tai kourijoita ei valittaisi uudelleen kansanedustajiksi ?

Pitäisikö äänestäjien tietää, kuka kansanedustaja on omalla kaudellaan kohdellut kolleegojaan alistavasti uudelleen ja uudelleen ?

Tietenkin äänestäjien pitäisi tietää, sillä muutenhan ahdistelijat ja vainoojat äänestetään vahingossa uudelleen virkaansa ja sama peli jatkuu.

Jos jollain naiskansanedustajalla on pitävää näyttöä mieskansanedustajan sukupuolta tai ihmisoikeutta loukkaavasta käyttäytymisestä, tulisi hänen ilmoittaa siitä äänestäjille, etteivät seuraavat naiskansanedustajat joutuisi vastaavaan tilanteeseen omalla kaudellaan.

Näin ihmiset osoittaisivat, että tällainen käyttäytyminen ei ole soveliasta vallan käytävillä eduskunnassa eikä myöskään muualla Suomen työpaikoilla.

5

121

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elovena-eeva

      Kotouttaminen / kotiuttaminen sana on saanut kumman selityksen. Nykyään se tarkoitta, että suomeen tulleet yritetään sopeuttaa oman kansansa ja heimonsa tavoille suomessa. Eikös se ole ennemmin sitä että -> Kotoutetaan ne kyläilijät täältä sinne afrikan mantereelle takaisin. Heidän piti viipyä vain hetki.

      Kun olin sairaalassa minut KOTIUTETTIIN Siis kotiin, päästettiin pois. Lähdin sinne mistä olin tullut KOTIIN

      Kauan sitten Aboriginaalit siirrettin reservaattiin. Myös amerikan alkuperäiskansat on saman kohtalon kokeneet. Kohta on meidän vuoro.

      Odotan tuleeko mitään muutyosta uuden eduskunnan lakialoitteiden kautta, meille suomalisille helpotusta somali diktatuuriin. Kansan edustajien pitäisi edustaa kansaa....

      Olen valmis elämään ilman sitä monikulttuuria kunhan vain heidät KOTIUTETAAN.

    • miehinenmies

      Samaa mieltä, kyllä tällaiset miehet pitäisi jättää valitsematta, naiset sen ratkaisee. Naisten ei ensinnäkään pidä sellaisia äänestää, ja naisten pitää pitää niistä meteliä etteivät miehetkään sellaisia äänestä! Ei ne ilman ääniä sinne eduskuntaan mene! Sosiaalisessa mediassa, ihmisten kanssa keskustellessa jne. voi näitä asioita ottaa esille, sanoa suoraan jos tietää kuka on ollut naisten ahdistelija.

    • vaalit

      eiköhän se eduskunta ole suomen suurin ilotalo.

    • no_voi_kökkö

      Naiset ei sitten miehiä ahdistele, pojittele tms. Ihan toisin on. Sekö on sitten ok käytöstä? Ei eduskuntaan tarvita myöskään miehiä ahdistelevia naisia! Tapahtui ahdistelu sitten työpaikall tms.

      Ja jos miehet puhuisivat mm. naisten rinnoista kaveriporukoissa samalla tapaa kuin naiset miestensä peniksen koosta, on mies heti sovinisti. Nainen on kuitenkin seksuaalisesti vapautunut yms. feminististä paskaa jonka pitäisi jättää pienimunainen ukkonsa, vaikka vika saattaa olla naisen omassa värkissä kun ainakin ennen on se sama mies kelvannut.

    • Huhupuheita

      Onko tästä mitään faktaa? Olen itse ollut 4 vuotta eduskunnassa töissä, eikä vastaavaa ole tullut eteen. Kyselyjä suoritetaan tämän tästä. Halutessaan voi ilmoittaa vaikka nimettömänä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      385
      1729
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1266
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      133
      1255
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      157
      1197
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      26
      991
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      862
    7. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      672
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      59
      651
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      120
      569
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      21
      563
    Aihe