Porokylän tulipalosta

Heinäkuun 20.7.2015 124 vuotta aikaa kulunut.
5195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Heinäkuun 20.7.1891 38 taloa palanut maantasalle . Tästä palosta Porokylä saanut nimensä.

    Äänestä

Olisi vain pitänyt älytä rakentaa palon jälkeen järkevämmin,nyt on rakennuskanta ja ilme kuin villissä lännessä.

Äänestä
  • Porokylä on Porokylässä

    Äänestä

Kyllä ymmärretään,ei kuulema ole Porokylä Lapissa ja onhan siellä Jukola. Kaiken lisäksi se on yksi Nurmeksen kaupunginosa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TULIPALO kirjoitti:

Heinäkuun 20.7.2015 124 vuotta aikaa kulunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu