http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3354499/tyottomien-vaalikone-ei-kiinnostanut-kokoomuslaisia
Ei kiinnosta kokoomuslaisia. No mikä ihme se nyt on? Lepomäki haukkuu kun työttömistä tulee juoppoja! Milläs todistaa väitteensä? Ja taas työttömien vika sekin? Kokkarit vaan haukkuu ja haukkuu mutteivät kiinnostu edes tuollaisista asioista. UNOHTAKAA nyt jo toi kokoomus ja äänestäkää oikein.
”Työttömyys oma syy”
Euroalueen taantuma ja elinkeinoelämän rakennemuutos yhdistävät puolueita kysyttäessä työttömyyden syitä.
Kokoomuksen ehdokkaat poikkeavat muista siinä, että heidän mukaansa suurempi syy piilee työttömissä itsessään. Kokoomuslaisista 20 prosenttia on sitä mieltä, että työttömien osaaminen ja työnantajien tarpeet eivät kohtaa.
Kokoomus painii omassa sarjassaan myös kysyttäessä ansioturvan kestosta. Sitä haluaisi lyhentää 60 prosenttia puolueen ehdokkaista. Kaikissa muissa puolueissa ansioturvan säilyttämistä nykyisellään kannattaa 45 prosenttia vastaajista.
Niin tuotahan olen hokenut kokoajan. Työttömyys on muka työttömän oma syy aina. KOKKARIT HYVÄÄ MATKAA OPPOSITIOON SINNE KUULUTTE VUOSISADOIKSI. Tai jos tarkkoja ollaan ei oikein sinnekkään
Näin kokkareita työttömät kiinnostaa "juopot"
ERENEORIN
5
171
Vastaukset
Äänestin kokoomusta, persuthan on kaikki lihavia juoppoja.
- jössesesso
KOKOOMUKSEN KÄYTÖS ON OLLUT JA ON TODELLA YLIMIELISTÄ??!!
- tämä_on_totta
Kokoomusta en äänestä: kansalaisten arvostus mitäänsanomatonta ja halveksuvaa. Vain hyvin toimeentulevat ovat ihmisiä, muut ovat rikkaruohoja. On tää sellaista sakkia, että pitäisi kaikki kuskaa Ahvenanmaalle ja vuokraa se sitten venäläisille.
- Meekööt_vaikka_halvalla
Voi sen myydä hurreillekin, tietysti voi olla etteivät siitä mitään maksa jos sen mukana joutuu ottaamaan kokkareetkin...
- Munajunaparty
Kokoomusta kiinostaa vaan rasvattu miehen perse!
Tyystin homoja
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318331Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4617520SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2205676Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en924684Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1064455Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104172Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p184086Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su684078Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03830