Mikä Aurassa hurisee jatkuvasti?

päässäköjyrisee

Onko tietoa mikä Aurassa hurisee / jyrisee jatkuvasti nykyään? Sellainen jatkuva jyrinä jostakin, ihan kuin helikopteri pörräisi lähistöllä. Vaan tuskinpa se montaa päivää peräkkäin... Nytkin ääni kuuluu sisälle, kun unta vartoilen. Mikä mahtaa olla? Joku puhui kivimurskaamosta, mutta missä täällä sellainen on ja saako sellainen vrk:n ympäri möykätä?

26

204

    Vastaukset 26

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hmp

      ???

    • moy

      Up.

    • Dr-Kildare

      Saatat kärsiä viheliäisestä ongelmasta. Korvan tai molempien tärykalvojen taakse on saattanut kertyä vaikkua, joka ei tavallisin kotikonstein irtoa. Edes apteekin itsehoito puhdistusaineet eivät tahdo auttaa, joten käynti terveyskeskuksessa on aiheellinen, koska vain siellä tärykalvon takaosa saadaan puhdistettua kivuttomasti ja nopeasti huuhtelemalla.

      Kuvaamasi ääni kuuluu pahiten juuri hiljaisuudessa lepoasennossa ja varsinkin toisen korvan ollessa kyseessä huriseva, jyrisevä tai aaltoilevasti rummuttava ääni tuntuu tulevan ympäristöstä. Tupakoivilla ja ikääntyneillä erityisen yleinen vaiva, joka jatkuu vuoroin voimakkaana tai hiljaisena, kunnes ongelma hoidetaan kuntoon toki, jos neljä ihmistä kuulee hurinaa samassa tilassa on tedennäköisempää hurinan kuuluvan seinien ulkopuolelta.

      • aloittanut

        Totta varmasti tämäkin vaan en ole ainokainen, joka tuon äänen kuulee. Illalla hurina loppui tasan klo 22, aamulla sitä ei kuulunut, kun töihin lähdin viiden maissa. Vaan niinpä ääni taas kuului, kun töistä kotiuduin.


      • hmmmm22220

        Mitäh.


    • nm1

      Ok.

    • moih

      Jaa.

    • moy

      Up.

    • goon

      Hurjyr

    • 2015v

      Aura

    • NikitaH

      Putin on lähettänyt sotakoptereita.

      • hmmppp

        Erh.


    • eipssshhh

      Ooh.

    • onkin

      Juna.

    • onnnnnn

      Moottoritie

    • onkin

      Poistettu

    • moih

      .....

    • jotainkuulin

      Onko vielä hurissut ja jyrissyt

    • tänäkeväänäjoskus

      Tapahtuuko Kirkonkylän alueella

    • onkin

      Ilmat vaihtelevia hieman

    • sitäjotakinoli

      Ennenkin kuulemma kai hiukan jossain

    • martsuli1

      voisko kuulua ilmastoinnista tai kaukolämmön lämmitysputkista

    • voisikoseollaniintää

      Hmm...

    • välkkynytkin

      Elosalamia kevään ensimmäisiä nähty kuulemma jossain

    • paukkuupakosti

      Ukkosta ullakolla

    • onnnnn

      Joo.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1369
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      748
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      64
      683
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      87
      678
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      133
      597
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      592
    9. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    10. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      561
    Aihe