Keskustapuolueen kannatus rajuun laskuun

Sipilän mitä/ei sitä linja jatkuu.
26<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Minä äänestän nyt perussuomalaisia ja ihan vaan sen takia, että niiden vaalijulisteita tuhotaan eniten - kiva vastaveto niille eläimille, jotka tuollaista ilkivaltaa harrastavat!

Äänestä
  • Ainoa puolue joka ei ole ruotsinkielisten lahjoma. Siis persut.

    Äänestä

  • Sinäpä sen sanoit....

    Äänestä

  • Kiitokset teille (ja terveiset) täältä pääkaupunkiseudulta.
    Kiitos, että olette nähneet, että Kepu petää myös siellä maaseudulla.
    Kepu on joidenkin asialla, mutta ei kaikkien. Rajut leikkaukset tulossa ensisijaisesti eläkkeisiin, pienituloisille, sosiaalisiin etuuksiin - Kepun mielestä "köyhä maksaa" (lainausmerkit mutta pääosin totta!).
    PS aikoo (ainakin yrittää) taistella kaikkea suomalaisten riistoa vastaan. Sano Ei Kreikalle, sano EI jokaiselle eurolle joka on menossa suomen rajojen ulkopuolelle.
    Sano KYLLÄ jokaiselle eurolle joka on jäätettävä yhteiskuntamme omiin tarpeisiin.

    Äänestä

Lasku jatkuu onneksemme vaaleihin saakka. Joopas eipäs puolue koko päättämätön kepu.

Äänestä

Varjossa vain vähän väkeä.

Äänestä
  • Perussuomalainen puolue on ainut puolue, joka ajaa suomen ja suomalaisten asioita. Kaikki muut puolueet haluavat tuhota suomen ja lisätä tänne maahanmuuttajia ums. Nyt politiikan pitää muuttua ja Perussuomalaisten politiikalla sen voi tehdä. Muutos on välttämätön. Muistakaa käydä äänestämässä.
    Tässä alueemme ehdokkaat. Tutustukaa ja muistakaa käydä äänestämässä.
    https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/savo-karjala

    Äänestä

  • Äänemme meni taas Persuille.

    Äänestä

Persut on jämäkkää porukkaa. Ei housut heti tutise jos tiukempi paikka.Nää persut pitää sen minkä ne lupaa. Outokummussa näkyvät myös pärjäävän hyvin keskenänsä, sekä toisten puolueiden kanssa.

Äänestä
  • Persuketju

    Äänestä

  • Numero:2

    Äänestä

  • Kympille äänet!

    Äänestä

Kepuketju ilman isoja ystävii. Persut jes.

Äänestä

Joopas on kuin eipäskään.

Äänestä

En äänestä kepulaista. Eihän ne päätä yhtään mistään.

Äänestä

Sipilä ei ole vastannut yhteenkään kysymykseen vieläkään. Tytär kirjoitti gradun. No mitä sitten Sipilä? Etkö voi vastata kuin mies.

Äänestä

Kepulaisten kannatus sulaa kuin keväinen lumi. Kepulaiset ovat venkoilun maailmanmestareita. Venkoillen ei pysy pää pinnalla. Tämän huomaa myös venkoileva kepukööri. Tarvittaisiin Sipilän tilalle joku joka osaa vastata noihin yksinkertaisiin kysymyksiin. Sipilä ei vaan pysty.

Äänestä

Kannatuksemme laskee edelleen rajusti.

Ystävällisin terveisin KEPU

Äänestä
  • tienaa houkuttelemalla meitä käymään toistemme kimppuun. Paskamedia.

    Äänestä

  • Kannatus laskee.

    Äänestä

Perussuomalaiset on äärioikeistopuolue. Soini lähti rakentamaan oikeistolaista porvarillista puoluetta ja onnistui siinä. Ensimmäinen populismi lähti liikkeelle sotaveteraanien asialla leikittelyssä. Heidän,vanhojen, talous toimi samoin kuin muiden eläkeläisten, joten meuhkaaminen heidän toimeentulollaan oli populismia. Populismi vetosi vanhempaan väestönosaan ja 90 luvulla syrjäytyneeseen nuorisoon. Vielä ei tapahtunut kummallisempaa.

Seuraava populismi tehosi, kun aiheeseen liitettiin "mamut syövät suomalaisten toimeentulon." Kriisialueiden pakolaiset olivat toisennäköisiä ja -uskoisia ja jatkuva nuorten syrjäytyminen porvarillisten hallitusten toimesta rassasi yhä enemmän.

Tämäkään ei olisi ollut erikoista ennenkuin kuvioon astui mamu-ideologi Jussi Halla-aho, selkeä uusnatsi. Hän sai tuomion ulkomaalaisten solvaamisesta ja siirtyi taka-alalle pääideologiksi. Apulaiset somessa suomentavat Halla-ahon fasistista oppia selkeillä tunnuksilla. Halla-aho yhdisti "mamu syö suomalaisen leivän" teesiin natsien rotuopin. Arabit, mustaihoiset ja islaminuskoiset olisivat alempiarvoista kansallisuutta. Kaikki erilliset uusnatsiryhmät siirtyivät tukemaan perussuomalaisissa esiintyviä rasisteja niin että puolue on tällä haavaa hyvin oikeistolainen, rasistinen ja uusnatsistinen puolue. Soini antoi oman mausteensa julistamalla marxilaisuuden tuhoamisen sodan Suomeen.

Muutamat heitot työläisten eduista kuuluivat myös alkuperäiseen natsilaisuuteen eikä Hitler hävennyt "työväenpuolueen" leimaa kun laittoi kommunisteja ja sosiaalidemokraatteja keskitysleireihin.

Kapitalisluokka käy luokkasotaa tulonjaon muuttamiseksi sille entistä edullisemmaksi. Kääntöpuolena se merkitsee proletaarien aseman suhteellista heikentymistä. Osattomien ja nuorten syrjäytyminen on selviö.

Kapitalismi tarvitsee varaventtiilin vanhoille puolueilleen, jotka toteuttavat parlamenteissa tulonsiirtoa. Tyytymättömyys pyritään ohjaamaan vasemmistoon ja maahanmuuttajiin.

Suomalainen porvaristo on onnistunut tässä aika hyvin. Tyhjätaskut nuorisosukupolvet uhovat ja tappelevat mamuja vastaan. Kapitalistiluokka kahmii rauhassa poliittisen porvariston suomia lisävoittoja.

Äänestä
  • Hyvin kirjoitettu!

    Äänestä

Hyvin kirjoitettu, vaikkei tarinassa totta ollut kuin nimeksi.

Äänestä
  • kun täällä paskaa mätämme

    Äänestä

Osu ja upposi.

Äänestä

Mutta me voitimme :) hehheh,terveisin Kepu!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VIHERVASURIT kirjoitti:

Sipilän mitä/ei sitä linja jatkuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu