Täytän kohta 18v ja ajattelin ajaa ajokortin, mutta siinä on yksi ongelma, kaikki sanovat että minun pitäisi käydä seuloissa, koska on h-merkintä viimevuodelta. Yksi kaveri sanoo kokoajan ettei tartteisi käydä, koska en ole jäänyt ratissa kiinni. Nyt tarvitsen mielipiteitä asiasta, kiitos.
seulat ennen ajokorttia?
tietämätön
2
384
Vastaukset
- ssasssassssss
tuollaiselle narkille mitäään ajokorttia!
- Wanha.happo
Kertovat kyllä, jos seurantaa tarvitaan. Lekuri ei tiedä merkinnöistäsi mitään. Pidä pääsi kiinni asiasta. Jos käry käynyt joskus, ei se välttämättä tarkoita yhtään mitään ajokortin kannalta, pitempi päihdehistoria kyllä. Ilmeisimmin et ole saanut vankeustuomiota, eli kyseessä pieni rike, ei rikosrekisteriasia kuitenkaan. Vain vankilatuomiot tekevät merkinnän rikosrekisteriin. Rikoshistoriassa ne kyllä ovat, mutta se ei vaikuta asiaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait883515Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51759Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51512- 291331
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es53926Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70872Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35862Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47820Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4777Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60774