Nyt kun Lumon tanssit on kohta tanssittu tältä talvelta niin tanssit jatkuu Backaksen kartanolla. Ei muuta kun haukkumaan paikkaa ja järjestäjää. Siellä ei ole koneellista ilmanvaihtoa ollenkaan, kahvia ja torttua saa todennäköisesti sielläkin, vessoissakin saattaa olla jotain sanomista. Parketistakin saa varmaan jotain moitetta aikaseks. Niin ja miten mahtaa Seppo saada orkkien palkkiot kasaan, itse veikkaan että Lumosta jäi reilusti ylijäämää ettei tartte sossun luukulla käydä.
ÄLKÄÄ MENETTÄKÖ TOIVOANNE.
102
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä taas joku alkaa paskaa Backaksesta kirjoittamaan. Millähän sitä nyt haukutaan. Perinteinen tanssipaikka luonnon keskellä. Varmaan joka kerta täynnä tanssijoita. Turha yrittää haukkua. Tanssijat menevät sinne kuitenkin.
Backas on alkeellinen tanssipaikka josta Elanto halusi eroon! Bajamajat, rikkinäinen ja vino lattia, ei kunnon vesipistettä..
Käykää Pavilla, Mäntsälässä ja Riutassa sekä Kolmilammilla, kyllä hyviä paikkoja riittää ennestään jo!
Nythän avataan uusittu Backas. Lattiaa suurennetaan ja palveluja parannetaan. Varmasti tulee suomen suosituin kesälava.
Suurennetaan,,,,muttei korjata, ei ihan sama asia.
Palveluja parannetaan, onko sisävessat tulossa vai?
Kesälavoilla ei ole niin väliä onko ulkovessat vai sisävessat. Ulkovessojen etuna on se että kusen haju ei leviä vessoista koko rakennukseen, niin kuin usein sisävessapaikoissa tapahtuu.
Kusen haju riippuu paljon siitä onko kusi lattialla vaiko kusilaarissa ;-)
Oli sitten ulko- tai sisä-WC niin siisti sen olla pitää.
Mutta yleensä kun WC:ssa käy, niin kusen haju on kengänpohjissa :-(
Eiköhän zeppo omin pikku kätösin nikkaroi lavan kuntoon.