Pedofiili rikolliset

3196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan oikein että tulee ilmi ketkä käyttää lapsia hyväkseen naamat vielä mediaan

Äänestä
  • Joo mutta kuvan mediaan laittaja saa sakot ja maksaa vielä pedofiilille korvauksia ja jos sattuu oikein huono tsäkä niin korvaukset voi olla niin suuret että maksaa niitä koko loppu-elämänsä, jotain muita keinoja pitäisi löytää. taitaa noita pedofiilejä olla uskomattoman paljon, kiinni jääneet on luultavasti vaan jäävuoren huippu, kuinka joku voi edes tehdä lapselle sellaista?

    Ehkä parhain keino pedofiilejä vastaan on hankkia todisteita ja luovuttaa ne poliisille mutta todisteiden keruu vaatii aikaa ja kekseliäisyyttä, on ehkä lievempi rikos esim. valokuvata tilanteita yms ja salaa seurata pedofiilin liikkumisia.

    Äänestä

Kyllä suomi pojat posessa näyttää mistä kana pissii ja niiltä pitäis leikellä kassit veke niin ei pane enää ketään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PedonMetsästäjä kirjoitti:

http://vanhemmat.com/phpbb/viewtopic.php?t=7827

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu