Kunpa vain saisin tilaisuuden sanoa sen sinulle. Olen niin varma asiasta. Ei ole mitään syytä enää odottaa tai pitkittää. Tulisi se oikea hetki olla, katsoa tosiaan, sanoa sydämen salat. On jo aika. Haluaisin jo sanoa sinulle sydämen salaisuudet. Sen jälkeen tulisi hiljaisuus ja rauha mileen ja sydämeen. Sinua odotan.
Mulla on sua ikävä ja mä rakastan sua
sydämensalaisuuksia
1458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mikä estää sanomasta?
Mies tekee päätökset ja valinnan.
Näinhän se joskus on.
<3 <3 <3
vihjaa ap. jotain miehestä jota kaipaat...kaipausta erääseen naiseen olisi täälläkin..
Olen joskus laskenut, että kyseiseen ikäryhmään kuuluvia miehiä Suomessa on muutama kymmenen tuhatta.
Joko ironiaa, ilkeyttä tai tosiaan noin, mikä jo kertoo jotain, kait. Jos toista ei kunnolla tunne ei voi tietää toisen avotuksia, varsinkaan suomi24 palstalla. Mikä milloinkin on ironiaa ja mikä tarkottaa muuta ja miten päin käännellä ja venyttää.
Tarkoitat varmaan sotaveteraaneja? Oiskohan noin paljon.. Kerro nyt jotain lisää.
Varo ettet naura liikaa turpasauna koittaa kuitenkin ...
https://www.youtube.com/watch?v=7iQctiM32Wk
Nauroin ja lopuksi melkein itkin. "Hölmö nauraa elämää, mutta viisas varoo ettei tarvi säikähtää. Kun kuitenkin elämältä turpaan saa." Jotenkin vapaasti lainaten noin.
Mä voisin hypätä noiden remmiin laulamaan niin säikky oon, jos liikaa innostun. Hölmönä nauran välillä ja joudun jarruttaa sutiin, jos alkaa olla liian hyvää ollakseen totta.
Miksi laitoit tuon?
Tiedät, ettei asiat mene niinkuin haluaisi, vai?
Laitetaan sitten tämä
https://www.youtube.com/watch?v=b9_gOBZxzXI
Mä kuinka todella sua paljon rakastin..
ihana laulu.
minä häntä yhä rakastan. Se pitää kertoa silloin kun sen aika on. Minä kerroin vasta ajan jälkeen.
Käy se tuokin mun tilanteeseen.