piilo laskutusta elisa-saunalahdella .otin heiltä koekäyttöön mobiililaajakaistan 14päiväksi. sopimus tehtiin puhelimessa minä sanoin että jos se ei maksa mitään niin minä kokeilen sitä jos se on hyvä niin minä otan sen. se ei meille ollut sopiva joten peruin sen jo pian puhelimessa ja palautin laitteen eli reitittimen.. kuitenkin sieltä tuli . viikon päästä 31euron lasku.myyjä ei sanonut että jos laitteen palauttaa 14 pv aikana siitä joutuu kuitenkin maksamaan ns.laitteen arvonalennuksen käyttöön ottamisen takia.jonka asiakas joutuu maksamaan. älä koskaan tilaa elisa- saunalahdelta mitään liittymää kokeeksi.he eivät sano sitä sopimuksen tekohetkellä.tämä elisan liitymien kauppaaminen on epärehellistä .minä en koskaan tilaa mitään heiltä. älä tilaa koskaan tilaa mitään,......varo
Vastaukset 2
- Onnittelut
Tyhmyydestä joutuu aina maksamaan.
Hei vääryys,
luinkin tuosta toisesta ketjusta, että sait asiasi kuntoon, hyvä niin! :) Joskus, ennen kuin laite meille palautuu, voi lasku jo muodostua ja tämän takia todennäköisesti sinäkin olet ehtinyt saada laskun. Hyvä, että asia on nyt kunnossa! :)
Jussi / Palstatiimi
http://elisa.fi/palsta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791090
- 1041075
- 67512
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13430
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391