Äänestämällä voi vaikuttaa ja saada aikaan parempaa tulevaisuutta. En oikein ymmärrä ihmisiä, jotka valitsevat nukkuvien puolueen. Demokratia toteutuu vain käyttämällä äänestysoikeuttaan.
Ethän kuulu nukkuvien puolueeseen!!!
en.nuku
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei, vaihtoehto on myös se ettei äänestä lainkaan eli ei osoita tukeaan kategorisesti virheellisesti toimivalle yhteiskuntajärjestelmälle. Puolueet tekevät kulisseissa aivan muuta kuin mitä heidän julkisivunsa esittää. Tietämättänne puolueet saattavat toimia myös rikollisesti, koska puolueen toimintaa rikosepäilyssä tutkisi puolueen jäsen.
Älä äänestä mafiaa.
Terv.: Suomen Äärioikeisto
http://www.vaalikone.fi/eduskunta2015/hame/ehdokas/1759/
http://www.lokakuunliike.com/ll-uutiset/haastattelussa-perhepolitiikkaan-keskittynyt-ehdokas-johanna-tormanen
Äärioikeisto on sairas juttu. Kannatan demokraattisia puolueita. Demokratia on uhteiskunnan tukipilari, monipuolue järjestelmä.