Oliko Laura Räty kokoomuslainen? Eikös olekin järkyttävää moinen vanhuskohtelu?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1428635977564.html
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1428635977564.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olis kannattanu Eestilän pysyä kepussa, menisi läpi.Nyt joutuu sitten kepulaisten kepulaisten lehmien persiitä tonkimaan, jos palaa entiseen työhönsä.
Kyllä se taitaa olla niin, että Markun tie on tukossa.
Hyvä niin, ei jatkoon.
Kuka sitten Savon Voimaa eduskunnassa edustaa jos Markku ei mene läpi. Myös yksityiset hoitokodit kaipaavat asiakkaita ja mistä niitä muualta löytyisi kun kunnallisista hoitokodeista, jotka pitää saada lakkautettua. Olisi niin paljon töitä Eestilälle ja Helpille. Pisnekset kärsii.
Savon Voima voisi parantaa kannattavuuttaan (ja tulouttaa omistajakunnilleen voittojaan) nostamalla vielä vähän Kaukolämmön hintaa, sillä se ei ole Iisalmessa vielä edes Suomen kallein. Kaukolämmön ja suoran sähkölämmituksen suosio kasvaisi, jos luonnosta otetusta lämmöstä (maalämpö) perittäisiin myös vero ja puulämmitykselle laitettaisiin haitta vero. Auringon keräimet ovat myös vaaraksi pisneksille ja niille pitäisi kanssa saada jokin vero.
Hirveet on kakouspalkkiot Savonvoimassa Eestilälle?
Muutaman tunnin torkkumisesta 18000. Liekkö yhtä mykkä kuin eduskunnan kyselytunneilla?
Minä en ymmärrä mikä helevtin järki on äänestää ylipäätään ketään narria sinne pöydän taakse istumaan, kun ajattelavat vaan omaa napaansa?
Tulis jo Putin ja pelastas meidät.
Kokoomuksen työpaikat ja puheet. Myyvät valtion omaisuutta . Näinkö niitä työpaikkoja säilytetään jatkoakin varten.
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/758427/Vapaavuori kiittelee Meyeria valtion osuuden ostosta