S-Type 2.7D diesell

hoopee

Miksi s-typen nokalta on poistettu jaguari kissatunnus?

Tämä on mielestäni vakava puute. Itse en mm. tunnistanut autoa tästä johtuen - pari vuotta sitten. Ei tällaista oleellista tunnusta olisi saanut poistaa. Eihän mersukaan ole poistanut tähteään nokalta, eikä poistane. Kaikkiin Jaguar autoihin "kisssa" takaisin nokalle.

Jos ostan ko, auton, onko mahdollista saada kyseinen tunnus nokalle. Mikäli ei, taidan unohtaa koko hankinnan.

3

781

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kissan

      Saa kyllä - rahalla. Itse en sitä halunnut, kun pelottaa muutenkin ilkivallantekijät...

    • HEE

      Keulakissa on ollut saatavina "vain" lisävarusteena Jeggeihin jostain 60 -luvulta lähtien - että siinä mielessä olet väärässä! Ei ole millään tavalla itsestään selvyys että siellä keulalla keikkuu se kissa. Ja mm. XK sarjan jageissahan sitä ei tarvitsisi olla ollenkaan, koska se ei "sovi" sinne. XJS:n keulalla niitä näkee jonkin verran.

      S -typeen on olemassa oma lisävaruste -Leaper, joka on hivenen pystymmässä kuin esim. XJ:n vastaava.

      • s-type 01

        Loikkaava kissa vietiin S-typeni keulalta heti olin käymässä kirjastossa viime syksynä. Halusin hankkia uuden ja vaimo epäili sen olevan täyttä hopeaa kun kissan hinta oli 450€ (Toivon saavani korvauksen vakuutusyshtiöltä). Kyllä se S-typen keulaa kieltämättä koristaa, mutta on ilmeinen kiusaus pitkäkyntisille.

        Minulle kerrottiin, että kissa on joskus ollut keulepellin avauskahva. Toista kissaa tuskin hankin jos tämänkin viedään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      91
      1477
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1022
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      917
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      361
      861
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      170
      835
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      92
      773
    7. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      605
    8. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      63
      546
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      127
      488
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      33
      481
    Aihe