S-Type 2.7D diesell

hoopee

Miksi s-typen nokalta on poistettu jaguari kissatunnus?

Tämä on mielestäni vakava puute. Itse en mm. tunnistanut autoa tästä johtuen - pari vuotta sitten. Ei tällaista oleellista tunnusta olisi saanut poistaa. Eihän mersukaan ole poistanut tähteään nokalta, eikä poistane. Kaikkiin Jaguar autoihin "kisssa" takaisin nokalle.

Jos ostan ko, auton, onko mahdollista saada kyseinen tunnus nokalle. Mikäli ei, taidan unohtaa koko hankinnan.

3

768

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kissan

      Saa kyllä - rahalla. Itse en sitä halunnut, kun pelottaa muutenkin ilkivallantekijät...

    • HEE

      Keulakissa on ollut saatavina "vain" lisävarusteena Jeggeihin jostain 60 -luvulta lähtien - että siinä mielessä olet väärässä! Ei ole millään tavalla itsestään selvyys että siellä keulalla keikkuu se kissa. Ja mm. XK sarjan jageissahan sitä ei tarvitsisi olla ollenkaan, koska se ei "sovi" sinne. XJS:n keulalla niitä näkee jonkin verran.

      S -typeen on olemassa oma lisävaruste -Leaper, joka on hivenen pystymmässä kuin esim. XJ:n vastaava.

      • s-type 01

        Loikkaava kissa vietiin S-typeni keulalta heti olin käymässä kirjastossa viime syksynä. Halusin hankkia uuden ja vaimo epäili sen olevan täyttä hopeaa kun kissan hinta oli 450€ (Toivon saavani korvauksen vakuutusyshtiöltä). Kyllä se S-typen keulaa kieltämättä koristaa, mutta on ilmeinen kiusaus pitkäkyntisille.

        Minulle kerrottiin, että kissa on joskus ollut keulepellin avauskahva. Toista kissaa tuskin hankin jos tämänkin viedään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      351
      9413
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      88
      5872
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      364
      5462
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      95
      3846
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3252
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      66
      2823
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      72
      2787
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      5
      2583
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2518
    10. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      114
      2488
    Aihe