Kantola taitaa.

Kantola taitaa ja olla tuhkaluukkumiehiä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paljon mahdollista.

Äänestä

Jos kansanedustaja Ilkka Kantolaa tarkoitat niin minusta hän taitaa muistuttaa aika hitosti Conan opraijjenia. Martti Mölsä taa son kuin jokin P.P.P:n sketsihahamo. Tsekkasin läpi kaikkien muienki etustajien kuvat tiistain Kalevasta ja monia hauskoja huomioita tein

Äänestä

Hintti mikä hintti. tuhkaluukkumiehiä Sepeteusta, Opelmiestä ja Skännää peesailee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luosthole-lusthin-pithon kirjoitti:

Kantola taitaa ja olla tuhkaluukkumiehiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu