Mercedes-Benz otti jälleen kärkisijat

Johtotähti-V8

näinhän siinä kävi Mercedes-Benz ykkönen ja kakkonen Formula 1 aika-ajoissa tänään,kyllä siinä laatu ja nopeus näyttää mallia muille. joku yksi tyhmä ruotsalainen toimittaja kysyi oikariselt,a missä kia on ,johonka oikarinen vastas mikä vitun kia ,ei tämä ole mikään sardiinipurkkikisa, vaan täällä ajaa kilpaa laatumerkit .

8

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Johan_on_

      Mitäs tämä mersuvuodatus täällä Kia-palstalla tekee? Vai onko mersu ottanut Kian moottorit käyttöön?

      • Johtotähti-V8

        kyllähän Mercedes-Benz tekee ihan itse laatumoottorit.eihän nämä olekkaan mitkään ruohonleikkurien nopeuskisat,jonnekka kiiat hyundait ja muut sardiinipurkki viritykset kuuluvat.


      • 123-1

        Jaa, että kestäviä... Eikös nuo F1-moottorit kestä jopa pari kisaviikonloppua. Jos haluat että autosi motti vaihdetaan joka toisen tankkauksen jälkeen, niin olet valinnut juuri oikean auton itsellesi.


    • mikulli

      Mersu on ruostetilastossakin ykkönen. Eikä siinä auta edes v8

    • rellunpippana

      Mersuissahan on rellunkoneet että se siitä laadusta

      • Johtotähti-V8

        kyllä mun mersussa on ihan saksalainen AMG:n valmistama moottori ja tehojakin löytyy vajaat 600Hv .


    • tähti-ku-tähti

      mese on sitä sakemannien sontaa väri vikaisten kuljetus lavetti.

      • Kokenutkin

        Mese hyvä kulkine mutta arvo tippuu lian paljon vuosittain! Eli hita-/laatusuhde huono vaikka muuten laadukas peli!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      66
      5190
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      58
      4628
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      123
      4579
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      338
      1907
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      85
      1533
    6. 92
      1494
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      235
      1380
    8. 323
      1097
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      971
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      51
      903
    Aihe