Matkustin meno-paluu lentona Helsinki-Vantaa lentokentältä Helsinki-Malmi lentokentälle.
Tein lähtöselvityksen paikan päällä. Kone oli Turkki-Öyr-veis. Niin eikö pentele pitänyt näyttää sekä henkkarit, että passi ja minulle tehtiin täydellinen turvataskistus ja kovasti kyselivät, miksi matkustan 3 kilometriä ja mitä aion tehdä perille päästyäni ja matkatavarat 3 bäkillistä joutui tarkastukseen.
Kerroin, että juon Malmilla kahvit ja tulen takaisin ja aion yöpyä lentoterminaalissa Finnair koska Malmin kone oli myöhä lento. Lopulta pääsin matkaan ja join viinerikahvit Malmilla ja tulin takaisin. Paluulento oli myöhässä 10 minuuttia.
Kummempi juttu.
Fin.turisti
3
62
Vastaukset
- varaaparantaa
Helsinki-Vantaallla tullimiehet tuntuvat olevan tavallisia suomalaisia matkustajia varten joita sitten kyylätään vihaisesti ja epäilevästi, kuin sonni uutta porttia. Kysyt parikymppiseltä vartijalta neuvoa, niin poika alkaa pätemään ja lukee passeja kuin näkisi sellaisen ensimmäistä kertaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 108934
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 47771
- 36762
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48721- 33693