Jälleen tuli pari päivää sitten yksi virolainen sontaläjä kuormittamaan Suomen vankeinhoitoa ja imemään veronmaksajien rahoja.
Viljar Kivi
14
2736
Vastaukset
- Oletmunmaksumieheni
Ja sinä pikkupippeli maksat mun oleskeluni, ha-haa!!
Viljar Kivi- gunfodder
Muista nauraa kun sinut siirretään takaisin kotimaahan joko vankilaan tai venäjän rintamalle huitomaan kepillä ;)
- dsjkvh
muistatko vanhat habbo huijaukset, sielt se lähti :D
- NakkiPimppi.fi
Ja miten tää heppu jäi kiini?
Käyttämällä samaa salasanaa PIKKON12 kaikessa salasanana: https://yle.fi/uutiset/3-8472118
"Sähköpostilaatikot avautuivat epäiltyjen käyttämällä Pikkon12-salasanalla"
- Keppipeppuusi
Työnnän sen kepin takapuoleesi, ha-haa, valut kakasta tyhjäksi..
- elukkasakkii
Kylmäks saisivat tuikata sontaläjän!
- Iteolet
Ite olet elukka, paksu ja ihrainen, sossupommi. heh-heh!!!
- kansaloinen
Toivottavast Suomen tuleva hallitus heivaa virolaiset vangit kärsimään rangaistustaan Viroon tai Venäjälle. Toinen vaihtoehto on roudata eläinlääkäriin piikille.
- misssaagim
Näin sen ainakin järkiperäisesti ajateltuna pitäisi mennä.
- noutajatulee
Eduskunta hyväksyy kohta lain ulkomaalaisten vanki en karkottamisesta kotimaahansa. Mukava nähdä minkälainen itku ja parku presidentti Ilvekseltä tällä kertaa nousee. Suomen ruotsinkielisiä vastaan tehty aloite ei voinut mennä läpi, mutta virolaiset passitetaan takulla kotimaahansa.
- PaskainenLäjäKakkaa
Virolainen?
Tällä paskallahan on suomen kansalaisuus. Suomessa ilmeisesti asunnut koko ikänsä?
Kohtahan hän on vapaa ja taas alkaa petosrinki jossain päin suomea, Eli jotain asialle pitäisi tehdä mutta ei tehdä, miksi? Paljonko ehtii seuraavalla kerralla kusettaa ihmisiltä? 1, 2 vai 3 miljoonaa ennen kuin jää kiini?
Vai onko seuraavana elämänkerta kirja, elokuva ja pornokalenteri?- koska.korjataan
Totta tosiaan. Lauttayhteyden avaaminen Viroon 60-luvulla ja täyden yhteyden luominen Viroon 91 olivat Suomen historian pahimpia virheitä. Tällaista paskaa pääsee läpi.
- Anonyymi
U:n kaveraita tai tuttuja mahdollisesti. Veikkaanpa, että u:n rikolliset puuhat jatkuvat ja "selvinpäin" matskua pistetään levitykseen, jotta kukaan ei epäilisi mitään. Shakin peluu tms. tarjoavat keskustelufoorumin operaatioille.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292148
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu251646Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti111201Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis701201Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett121117- 88982
- 82852
- 17847
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon16751Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks107691