paska kehuvat että mokkula netti toimii kattavimmassa verkossa. toimi ennen muttei puoleentoistavuoteen. ennen15mekaa nykyisin 0,5-1mekaa.
vika päivystys sanoo että kaikki on kunnossa. nyt vaihtuu soneraan.
suomen kattavin verkko
2
233
Vastaukset
- Kuitumies
Käyttäjämäärät lisääntyneet sekä kaistankäyttö per asiakas lisääntyy nyt ja tulevaisuudessa. Mobiiliverkot eivät pysy tämän suuntauksen vauhdissa. Kai tiesit että kaista on jaettu alueen kaikkien käyttäjien kesken.
Hei ekselisa,
todella harmillista kuulla, että liittymäsi nopeudet olevat laskeneet viime aikoina. :( Elisalla on tutkitusti Suomen kattavin verkko, mutta valitettavasti joka paikassa emme välttämättä pääse parhaaseen mahdolliseen nopeuteen.
Käyttäjämäärien nopea kasvu pienellä alueella voi aiheuttaa myös kapasiteettivajeen, minkä takia nopeus voi laskea. Mikäli vielä haluat, voisimme katsoa mitä alueesi kuuluvuus tuumaa ja onko alueelle tulossa lähiaikoina parannuksia. :) Tulisitko kanssamme Palstalle osoitteessa http://elisa.fi/palsta ja laittaisitko tarkemmat asiakastiedot, sekä viankuvauksen yksityiviesitillä paikalla oleville moderaattoreille. :)
Jussi / Palstatiimi
http://elisa.fi/palsta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2427010SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2273641Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti293486"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2442415SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1461872Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401847Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1231651Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm151194- 1261153
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii191029