Thyroxin annostus

Olen syönyt nyt puoli vuotta Thyroxinia 75mikrogrammaa. Eilen otettiin verinäytteet ja TSH oli 2.4 ja T4V 12. Olen edelleen väsynyt mutta vähemmän kuin ennen lääkityksen aloitusta. Mitä luulette, voisikohan tuota annosta vielä nostaa? Lääkärin soittoaika on ens viikolla.
155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Thyroxin hämää aivolisäkkeen "tyytyväiseksi" vaikka muut solut kärsivät T3:n puutteesta eli annosta pitää nostaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


thy kirjoitti:

Olen syönyt nyt puoli vuotta Thyroxinia 75mikrogrammaa. Eilen otettiin verinäytteet ja TSH oli 2.4 ja T4V 12. Olen edelleen väsynyt mutta vähemmän kuin ennen lääkityksen aloitusta. Mitä luulette, voisikohan tuota annosta vielä nostaa? Lääkärin soittoaika on ens viikolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu