Edellisen mallin Mondeo oli suht hyvännäköinen varsinkin varustettuna päiväajovaloledeillä. Nyt kun uusia Mondeoita on alkanut ilmestyä katukuvaan, ei voi kuin ihmetellä miten on saaneet auton keulan rumaksi.
Kuka suunnittelee moista ja vielä järkyttävämpää, että joku vielä ostaa tuollaisen hirvityksen.
Perästähän auto taitaa olla samanlainen kuin entinen, joten säilynyt jotain hyvääkin.
Uudella Mondeolla ruma keula
9
123
Vastaukset
- tätä_mieltä
Melko tyhmä aloitus, koska makuasiat ovat henkilökohtaisia....minun mielestäni kaikki uudet samannäköiset toyotat on todella rumia!! Samoin -95 uudemmat Hondat, sekä lähes kaikki saabit!! VW:t ihan ok ja Audit, mutta skodat rumia!! Mazdat on hienoja, koska on hieman samaa kuin fordien keuloissa!!
Ja minusta uusi Mondeo on todella hieno, sekä ulkoa ja sisältä!!! Samoin on kaikki Fordin uudet mallit Fiestasta Transitiin asti!! - ladax
Myös Lada 1500 L on tosi ruma, mutta Fiat 128 on hieno. Onneksi tekniikaltaa hyvin samanlaisia...ottamatta nyt kantaa, onko se hyvä vai huono asia.
- herra47-74
Ei oo Lada ruma. Sitäpaisi se on miesten henkiöauto. Ja lada-miehet saa pesää ja ovat hyviä rakastajia.
- yuyuyjhjh
herra47-74 kirjoitti:
Ei oo Lada ruma. Sitäpaisi se on miesten henkiöauto. Ja lada-miehet saa pesää ja ovat hyviä rakastajia.
Luultavasti Audilla on kohta etumaski taustapeileissä saakka kun nykyautot edes tarvitsisi kuin pienet aukot kuten takavuosien Passat jossa vain keulamerkki oli avoin keulasta ja helma hoiti jäähdytyksen.
- vanhajo
Jos auto on ollut markkinoilla jo 3 vuotta , niin ei se enää voi olla uusi muotoilultaan, saati muulta tekniikaltaan . Kuten testeissä todetut vsnhentuneet tekniset ratkaisut . Jenkeissä julkaistu 3 vuotta sitten , ja nyt tuotu eurooppaan sama auto . En tuota mainostaisi kovana uutuutena vanhaa tekniikkaa !!
- mondeorulettaa
Silti on paljon edellä useita kilpailijoita!!!
Esim. turvavyö airbageja ei ole kuin mersuissa...
- liyliylkhl
Voi olla hankala malli joskus tulevaisuudessa osien suhteen kun nopeaan tahtiin pitää jo varmasti tehdä face-lift jolla volkkaria pitää saada kiinni ja uusi ooppelikin voi yllättää.
- Hienojaovat
Mun mielestä hienoin ford mallisto mitä on tehty. Aston Martinista haettu keulan muotoja. Tosin vanhakoppa escortti on kyllä vielä hienompi. Mutta näähän onki makuasioita mistä on turha alkaa kiistelemään.
- transit77
Ford fairlane olis makkee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 906352
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283170Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859