Edellisen mallin Mondeo oli suht hyvännäköinen varsinkin varustettuna päiväajovaloledeillä. Nyt kun uusia Mondeoita on alkanut ilmestyä katukuvaan, ei voi kuin ihmetellä miten on saaneet auton keulan rumaksi.
Kuka suunnittelee moista ja vielä järkyttävämpää, että joku vielä ostaa tuollaisen hirvityksen.
Perästähän auto taitaa olla samanlainen kuin entinen, joten säilynyt jotain hyvääkin.
Uudella Mondeolla ruma keula
9
130
Vastaukset
- tätä_mieltä
Melko tyhmä aloitus, koska makuasiat ovat henkilökohtaisia....minun mielestäni kaikki uudet samannäköiset toyotat on todella rumia!! Samoin -95 uudemmat Hondat, sekä lähes kaikki saabit!! VW:t ihan ok ja Audit, mutta skodat rumia!! Mazdat on hienoja, koska on hieman samaa kuin fordien keuloissa!!
Ja minusta uusi Mondeo on todella hieno, sekä ulkoa ja sisältä!!! Samoin on kaikki Fordin uudet mallit Fiestasta Transitiin asti!! - ladax
Myös Lada 1500 L on tosi ruma, mutta Fiat 128 on hieno. Onneksi tekniikaltaa hyvin samanlaisia...ottamatta nyt kantaa, onko se hyvä vai huono asia.
- herra47-74
Ei oo Lada ruma. Sitäpaisi se on miesten henkiöauto. Ja lada-miehet saa pesää ja ovat hyviä rakastajia.
- yuyuyjhjh
herra47-74 kirjoitti:
Ei oo Lada ruma. Sitäpaisi se on miesten henkiöauto. Ja lada-miehet saa pesää ja ovat hyviä rakastajia.
Luultavasti Audilla on kohta etumaski taustapeileissä saakka kun nykyautot edes tarvitsisi kuin pienet aukot kuten takavuosien Passat jossa vain keulamerkki oli avoin keulasta ja helma hoiti jäähdytyksen.
- vanhajo
Jos auto on ollut markkinoilla jo 3 vuotta , niin ei se enää voi olla uusi muotoilultaan, saati muulta tekniikaltaan . Kuten testeissä todetut vsnhentuneet tekniset ratkaisut . Jenkeissä julkaistu 3 vuotta sitten , ja nyt tuotu eurooppaan sama auto . En tuota mainostaisi kovana uutuutena vanhaa tekniikkaa !!
- mondeorulettaa
Silti on paljon edellä useita kilpailijoita!!!
Esim. turvavyö airbageja ei ole kuin mersuissa...
- liyliylkhl
Voi olla hankala malli joskus tulevaisuudessa osien suhteen kun nopeaan tahtiin pitää jo varmasti tehdä face-lift jolla volkkaria pitää saada kiinni ja uusi ooppelikin voi yllättää.
- Hienojaovat
Mun mielestä hienoin ford mallisto mitä on tehty. Aston Martinista haettu keulan muotoja. Tosin vanhakoppa escortti on kyllä vielä hienompi. Mutta näähän onki makuasioita mistä on turha alkaa kiistelemään.
- transit77
Ford fairlane olis makkee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1049334
- 474529
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021966Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421881- 241610
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131361Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,381287Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54917Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31902Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30893