Tyttö inttiin

Tyttöhaluaainttiin

Mulla olisi pari kysymystä tyttönä olemisesta armeijassa.
1. Miten hiukset pitää pitää?
2. Jaksaako tytöt hyvin poikien mukana intissä?
3. Mitä muuta tyttöjen on hyvä tietää mennessään inttiin? :)

6

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RudolfHöss

      1. Tytöt saavat pitää pitkät hiuskset (miehet eivät, esim. muusikoilta pitkäletti kielletty)

      2. En tiedä jaksaako tytötö olla poiken kanssa mukana. Se on ainakin nöyryttävää pojalle jos tyttö nousee esimiesasemaan se vituttaa ja purnausta tulee. Olet miesten silmissä siellä se ketä kaikkien tekisi mieli panna olet vain pillu arvostasi huolimatta. Mies voi raiskata.

      3. Älä mene armeijaan se on valkoisten hetero miesten paikka. Naisen paikka on kotona ja synnyttää lapsia.

    • 123r

      1. Hiukset tulee olla siistit ja jos ne ovat pitkät, ne täytyy pitää kiinni siistillä letillä/poninhännällä.
      2. Tytöt jaksavat kyllä armeijassa hyvin. Toki riippuu minne aiot palvelusta mennä suorittamaan, joissain vaaditaan parempaa kuntoa kuin toisissa.
      Poikien jutut intissä on välillä lapsellisia.
      3. Voit käydä katsomassa puolustusvoimien sivulta. Naisten olisi hyvä tietää myös, ettei heitä kohdella miten silkkihansikkain, vaan samat säännöt koskee kaikkia. Intiin ei mennä tekemään vaikutusta poikiin, vaan oppimaan maanpuolustus taitoja.

    • Äitiupseeri

      Kovaluontoinen tyttö selviää armeijasta.Pojat saat kylmettää ja ajatella heitä vain sotilaina.Joudut hylkäämään osan naisellisuudesta.Älämene jos et ole vyysisesti vahva.tai jos olet tunne herkkä,Tai tunnet ,että poika pystyy vaikuttamaan ja ohjailemaan sinua.Eli pidä pillu kylmänä.Olen käynyt armejan upseeri tasolle asti.Eikä kukaan saanut multa.Moonikset haittaa kyllä toimintaa.

      • latta

        Kylmää pillua nam, HMMMMM,


    • KenraaliMuna

      Muista että sotilasarvosi on koko palveluksen ajan PILLU.

    • pidämielessä

      Pidä mielessä että, kaikki ei ole siellä omasta tahdostaan vaan pakotettuina vankilan ja nöyryytyksen uhalla, toisin kuin sinä joka olet halunnut sinne päästä. Ei sitten kannata valittaa vaikka olisi kuinka raskasta, koska olet kuitenkin itse halunnut mukaan ja miehet ei todellakaan ymmärrä jos armeijaan vapaaehtoisesti lähtee ja vielä kehtaa valittaa.
      Muuten siellä on ihan mukavaa ja naisillekkin on omat huoneet ja pesutilat (Paitsi leireillä) Hyvin pärjäsivät omana aikanani ja monasti olivat todella motivoituneita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      313
      4213
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2375
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1018
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      135
      980
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      897
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe