Windowsissa aina reikiä

tarkoituksellisesti jättävät paikkaamatta.... Ei se windows ole jos ei reikä tai paria löydy.

http://www.digitoday.fi/tietoturva/2015/04/15/microsoft-julkaisi-kriittisia-korjauksia---jattaa-viela-yhden-aukon/20154677/66
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Microsoft vähättelee aukkoa ja sysää käyttäjien huoleksi. Taitaa olla vain laiskuutta paikata moinen massiivinen tietoturva-aukko.

Äänestä
  • Jo 7 vuotta Windowsia, eikä vieläkään yhtään haittaohjelmaa tai virusta!
    Windows XP ja 7.

    Äänestä

  • Reikäinen_linuks kirjoitti:

    Jo 7 vuotta Windowsia, eikä vieläkään yhtään haittaohjelmaa tai virusta!
    Windows XP ja 7.

    Eihän niitä haittaohjelmia ja viruksia olekaan kun niitä ei kyetä edes tunnistamaan. Kaikki on kiinni tunnistamisesta.
    Tietokone voi olla 100 %:n PUHDAS kun niitä haittaohjelmia ei tunnisteta haitalliseksi.
    Tässä se kaiken ydin on:TUNNISTA HAITAT, ÄLÄ LUULE.

    Äänestä

Missä windows, siellä aukko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuotaa kirjoitti:

tarkoituksellisesti jättävät paikkaamatta.... Ei se windows ole jos ei reikä tai paria löydy.

http://www.digitoday.fi/tietoturva/2015/04/15/microsoft-julkaisi-kriittisia-korjauksia---jattaa-viela-yhden-aukon/20154677/66

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu