Aurinko paneeleilla vuorataan koko talo

Aurinko paneeleilla vuorataan koko talo !
Onko asiasta jotain tietoa, kuvia linkkejä ?
Sähköä tulee riittävästi pitämään talon kulutuksen !
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tulevaisuudessa ehkä täällä kylmässä pohjolassa, miten varastoit sähkön 3kk talvella, tuo ensin ratkaistava ?

Äänestä

akkuihin

Äänestä

Joo, justiinsa kun tarvittais eniten energiaa, loka,marras,joulu,tammi, helmi,maaliskuut, niin aurinko näkyy muutaman tunnin kuukaudessa, jopa vain 2-4 tuntia, niin ei siinä auta kun töpselistä ottaa.
Mutta esim Espanjassa tilanne ihan toinen, systeemi toimii hienosti.

Äänestä
  • Jos saa noin 75% vuoden sähkökulutuksesta ,onhan "erikivaa".

    Äänestä

100w koko talo täyteen !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sähköäaurinkopaneeleilla kirjoitti:

Aurinko paneeleilla vuorataan koko talo !
Onko asiasta jotain tietoa, kuvia linkkejä ?
Sähköä tulee riittävästi pitämään talon kulutuksen !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu