Onko se nyt ihan varmaa.

Että. Sitä sisäpiiriä ei ole?
Että. En mene lankaan taaskin uudelleen.
Että. Ulkopuolisia ei jymäytetä.
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ei tietenkään oo varmaa jos uskot niin varmasti sinuu huijataan ja kaikki palstalla olevat on potentiaalisia ehdokkaita

Äänestä
  • Samaa mieltä.

    Äänestä

Epäile varalta kaikkia ja kaikkea.

Äänestä
  • Näyttää aloittaja jo listanneen sisäpiirin suosikkinsa ; )

    Äänestä

  • Totta kai on sisäpiiri, siinä muodossa kuin se on joka taholla, missä jotkut ymmärtävät toisiaan, joko työn varakkuuden ja sosiaalisen joustavuutensa ansiosta. Huumorintaju jo sinänsä yhdistää, yleensä ihmiset hakeutuvat niiden seuraan, jotka syystä ta toisesta MIELLYTTÄVÄT heitä.

    Anteeksi isot kirjaimet, mutta ei luonnonlaille mitään voi. Pakollinen sopeutuminen tasa-arvon nimissä ei näillä markkinoilla koskaan toteudu, kohteliaisuus kylläkin sivistyneimmillä.
    Ps.
    Muunlainen käytöshän on tunnettua!

    Äänestä

hyvä aloitus, mistä sinä näitä kehität.
Tästä tulee pitkä ketju. Ja kaikki on tyytyväisiä, kun saavat osallistua näin jaloon aloitukseen.

Äänestä

Aivan selvästi korppiksen yritys rakentaa riitaa .

Äänestä
  • Puskista hän ennenkin on riidan siemeniä kylvänyt.

    Äänestä

  • TV o kattonu sarjaa SISÄPIIIRI, kertoo lakifirmasta jonka sisällä on sisäpiiri, et sillee muoriseni

    Äänestä

  • 1eero kirjoitti:

    TV o kattonu sarjaa SISÄPIIIRI, kertoo lakifirmasta jonka sisällä on sisäpiiri, et sillee muoriseni

    TV kahtonu? Minä katon niin vähä telkkaria että eipä oo tuo ohjelma tuttu.
    Mut muutoin olen sitä mieltä että missä ihmiset, sinne muodostuu myös sisäiset piirit, ihan luonnollista.

    Äänestä

Voin rauhoittaa sinua, ettei VOI olla sisä ja ulkopiiriä. Meitä on niin vähän, mutta ei hätää, pidot vaan paranee kun väki vähenee. Onkohan se totta?
Jos ei, kirjoitellaan katkeraan loppuun asti, tappiin asti. Viimeiseen mieheen, naiseen.

Äänestä
  • Kyllä minä uskoisin meitä olevan sen varran monta, että saataisiin ulko- ja sisäpiiri.
    Vakinikkejä, jotka käyvät täällä vähintäin noin kerran viikossa, on reilut parikymmentä. Meistä voisi tehdä sen ulkopiirin. Sitten sisäpiiriin voisi laittaa kaikki villipuskalaiset. Heitä ei tarvitse olla kuin vähintäin kolme, niin saa ajoiksi pienen piirin pyörimään vastapäivään.

    Äänestä

  • ent.siivoojaparka kirjoitti:

    Kyllä minä uskoisin meitä olevan sen varran monta, että saataisiin ulko- ja sisäpiiri.
    Vakinikkejä, jotka käyvät täällä vähintäin noin kerran viikossa, on reilut parikymmentä. Meistä voisi tehdä sen ulkopiirin. Sitten sisäpiiriin voisi laittaa kaikki villipuskalaiset. Heitä ei tarvitse olla kuin vähintäin kolme, niin saa ajoiksi pienen piirin pyörimään vastapäivään.

    Edelleen sinä jatkat vihjailuja ja vittuilua .

    Äänestä

  • paskalakki1 kirjoitti:

    Edelleen sinä jatkat vihjailuja ja vittuilua .

    Anteeksi, unohdinko sinut sisäpiiristä?

    Äänestä

  • ent.siivoojaparka kirjoitti:

    Anteeksi, unohdinko sinut sisäpiiristä?

    Oma ehdotukseni on , sinä ja korppis1 vahvistettuna pirutiinaisella .

    Äänestä

Sekalainen seurapiiri on paree, eivät puheenaiheet mene aina tiettyä rataa pitkin.

Äänestä

Taasko tätä. Luoja varjelkoon minua mistään piiristä.

Äänestä
  • Kukaan muu ei kait ole ilmoittautunut kuuluvansa sisäpiiriin kuin Korppis, vai?

    Äänestä

  • kymysys kirjoitti:

    Kukaan muu ei kait ole ilmoittautunut kuuluvansa sisäpiiriin kuin Korppis, vai?

    Ehkä tiinainen luettelee loput sisäpiiriläiset

    Äänestä

  • älämölö1 kirjoitti:

    Ehkä tiinainen luettelee loput sisäpiiriläiset

    On sulla kiikut ja leikit. Älä sotkeutuko naruihin. Nakrattaa lukea itseltään kysyviä ja itselleen vastaavia kommentteja ne on jotenkin niin aitoja.

    Äänestä

Kyllä sisäpiiri piti minua pitkään piinassa kun ei päästänyt palstalle!
Ainoastaan sitten kun tajusin kirjautua KotkaofKolavana niin onnistui :) Sisä piiri estää siis Kolavan Kotkana, kirjattuna tai kirjaamattomana esiintymisen :)
Saapi nähdä kuinka kauan nyt saa räpytellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OmallaLeirillä kirjoitti:

Että. Sitä sisäpiiriä ei ole?
Että. En mene lankaan taaskin uudelleen.
Että. Ulkopuolisia ei jymäytetä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu