Sellainen elämä

Filatelisti on myös perhosia
piikkiin pistävä elitisti.
Lihallinen hedonisti
joka nauttii Rubensit rehevinä.
Saatanallinen egoisti
kääntää köyhille selkänsä.
Tämän koulukunnan oppi
ei ole filantrooppista.
Sellainen elämä ei ole hanurista
vaan filharmoonista.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Edessäsi, koulupoika, on työhuone.
Pääset sinne myöhemmin,
kun vaattesi pyyhkiytyvt valkoisiksi
kun perhonen räpättää sinulle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Papa-Nongrada kirjoitti:

Filatelisti on myös perhosia
piikkiin pistävä elitisti.
Lihallinen hedonisti
joka nauttii Rubensit rehevinä.
Saatanallinen egoisti
kääntää köyhille selkänsä.
Tämän koulukunnan oppi
ei ole filantrooppista.
Sellainen elämä ei ole hanurista
vaan filharmoonista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu