Perussuomalaiset on ottamassa huiman loppukirin. Viimeisimmässä kyselyssä heitä ilmoitti kannattavansa 16,7 prosenttia kyselyyn vastanneista, kun kuukauden takaisessa mittauksessa heitä kannatti vain 14,6 prosenttia vastaajista.
SDP:n kannatus näyttää kyselyssä selviä hiipumisen merkkejä, sillä maaliskuun lopussa ja huhtikuun kahden ensimmäisen viikon aikana tehdyssä kyselyssä puoluetta ilmoitti kannattavansa enää 15,1 vastaajista.
http://yle.fi/uutiset/kokoomus_nousi_kakkoseksi_perussuomalaiset_kannoilla_sdpn_kannatus_hiipuu/7932182
Persut +2,1% nousussa
5
155
Vastaukset 5
- HuhHuhHuhHuhHUH
Huh Huh mikä meno
- Minääääää
Kuinka moni äänestää persujaa?
- KyllästynytPersuihin
Kyllä! Persut voittoon ja Soini vihdoin viimein sanojensa taakse seisomaan! Äijä on kyllä itse Hevosen Tukka ( kuten eräs lapsi kerran kuvaili Soinia) joka sössöttää ruudussa kaikkea mitä ei kykene edes toteuttamaan. Persut siis voittoon, Soinista pääministeriksi.Luvassa kansan hupeja ja sirkusta!
- Opserver
Epäilen että persut ovat todellisuudessa kakkosena ja Kokoomus kolmantena. Toivottavasti Sipilä taipuu peruspunamullan kannalle ja lähtee rivakasti pysäyttämään Suomen taloussukellusta niin että kansa hyväksyy kovat lääkkeet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518