Viikko sitten poistin Vistasta nuo palautuspisteet ja sain lisätilaa C levylle 15 gt nyt tuosta palautuneesta tilasta on vähentynyt viikossa 8 gt , mihin nuo gigat katoaa , mikä vie koko ajan tilaa C levyltä , C levyllä ei ole valokuvia eikä musiikkia , Vista tiivistys tapahtuu kerran viikossa ja viimeisin on ollut kaksi päivää sitten .
mihin tila katoaa
katoavaa
652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Viimeaikaiset päivitykset voivat olla vieneet tilaa palautuspisteineen.
Voi myös olla ettei ne johdu niistä.
http://windows.microsoft.com/fi-fi/windows/delete-restore-point#1TC=windows-vista
palautuspisteiden poistaminen
Onko levytila loppumassa, vai miksi asia ylipäätään kiinnostaa?
Minä en pahemmin seuraa levytilaa, koska 256Gt SSD:llä sitä on aina tarpeeksi käyttöjärjestelmälle ja ohjelmille... Kyllä kone sitten varoittaa, jos levytila on täynnä ja asialle pitää jotain tehdä.
Selaimen väliaikaistiedostoja koneessa varmasti on, koska jostain syystä suurin osa jättää asetuksista sen päälle, että selaushistoria tallennetaan - minä en. Samoin hibernaatio voi viedä paljon tilaa, mutta jälleen, so what.
En tiedä mikä on trolli mutta minä en ole kirjoittanut mitään tuohon em. keskusteluun , aikaisemmin kyllä kysyin miten saisi lisää tilaa C levylle ja poistin sitten palautupisteitä ja sain tilaa mutta tuntuu että johonkin nuo gt häviää . Tilaa on tällä hetkellä C levyllä 25 gt .
http://windirstat.info/
kertoo mikä vie tilaa.
( Sellainen "tuntematon "-mötikkä pitää sisällään mm. palautuspisteet)