Firman Leasing

Moni Audikuski ajaa Firman Leasing autolla.Eli harvalla on uusi ja oma.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eipä ajele. Oli taas niin katkera kommentti, että oi oi. Toisilla on hei rahaa, jos sulla ei oo ni voi voi. Ei kaikki oo duunareita.

Äänestä
  • Satun vaan tuntemaan useamman Audi kuskin jolla on leasing auto.

    Äänestä

  • Satun tuntee monta tyyppiä jolla uus oma velaton Bmw sekä Audi ja Mese.

    Äänestä

Mikä ongelma tuo sitten on? Liisarina uslkataa hankkia sellaisiakin merkkejä mitä omaksi ei ostaisi. Ei auton omistaminen mikään autuaaksi tekevä asia ole. Kyse on loppujen lopuksi vain siitä mitä mahdollisuksia on tarjolla ja mitä ne kustantaa. Olisiko se hienoa maksaa 3-4v ajasta 2-5ke enemmän ostamalla sama auto omaksi? Ostan tuolla rahalla enemmin vaikka uudet kodinkoneet... ja niin justiinsa tehtiinkin. parhaat Germaanit keittiöön ja kodinhoitohuoneeseen.
Mutta jos se että auton pepereissa on omistajana oma nimi, tekee onnelliseksi ja siitä on valmis maksamaan niin kaikin mokomin.

Ihan tiedoksi vaan että noita premium autoja otetaan liisareiksi monasti myös siksi että ne liisarina halvempia kuin tavikset. Johtuu päästöistä ja firmojen liisaripolitiikasta. Esimerksiksi automaattivaihteinen 5 sarjan BMW tulee halvemmaksi kuin yksikään automaattivaihteinen Avensis tai Mondeo. Kyse siis on vaan siitä että tuo BMW on halppis. Sama pätee Mersuun ja Audiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PLCL kirjoitti:

Moni Audikuski ajaa Firman Leasing autolla.Eli harvalla on uusi ja oma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu