kun 10-vuotiaat pikkutytötkin saavat pelätä mamuja, näitä tummia nimenomaan etteivät joudu ahdistelun kohteeksi tai peräti raiskatuiksi.
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/267464-laakari-10-vuotias-tyttokin-saa-pelata-ahdistelua-helsingissa
Tämä on nyt sitten sitä monikulttuurisuuden rikkautta, jota vihervasemmisto rakastaa.
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/267464-laakari-10-vuotias-tyttokin-saa-pelata-ahdistelua-helsingissa
Tämä on nyt sitten sitä monikulttuurisuuden rikkautta, jota vihervasemmisto rakastaa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aikuisten olisi autettava ja pitäisi olla joku numero minne soittaa että voisi kertoa asiasta !
Jos Lieksassa muslimien määrä paljon lisääntyy, niin ihan sama homma odottaa. Tytöt ja naiset saavat pelätä.
Mitähän varten tilataan pizzoja jos pelottaa, taitaapa tarkoituksella tilata?!?!?!?!
Tällaista ei ollut vielä 20v. sitten, vaan naisetkin sai turvassa kulkea.
Älä valehtele. Missään kaupungissa me naiset emme ole koskaan voineet öiseen aikaan liikkua turvallisesti kaikissa paikoissa. Helsingissä ei kukaan järkevä nainen ole yksin lähtenyt puistoja yllä kulkemaan ei edes ennen sotia. Itse olen asunut täällä yli 30 vuotta, eikä koskaan olisi tullut mieleen lähteä vaikkapa Taivaskalliolle Käpylässä yksin. Lieksassa joutui aina Koskikalliolta palatessa kulkemaan tyttöporukassa, ei sieltä yksin riippusillan metsikön kautta uskallettu tulla. Hulluna sai pyörällä kerrankin kahta jätkää pakoon ajaa silloista Kuhmonkatua. Hyvä kunto pelasti kollien kynsistä.
Mutta se turvattomuus on vaan paljon lisääntynyt tässä 10v. aikana, kun tummien määrä on kasvanut. Myös joukkoraiskaukset ovat nyt todellisuutta Suomessa, sellainen oli aiemmin jokseenkin tuntematon käsite täällä.