Muovinen romukasa evo 10

Hirveälaite

Tulipahan käytyä koittamassa. Olin jo mielessäni sen ostanut kun on ulospäin ihan hienon näkönen. Olen ajanu subaru wrx sti:tä, joka on kyllä ihan eri tason peli vaikkei sekään ihmeellinen ole. Mitsu evo 10..joo en osottanutkaan mitään mukavuutta se ei ole se juttu. Mutta se laatu ja viat alle 90 tonnia ajetussa yksilössä joka on autoliikkees myynnis. Kun lähet liikkeelle jarrut hankaa/vinkuu...vaihteisto todella surkea..käsijarru kun jostain mopoautosta. Ja hei miksi rallipeliin tehdään semmonen ratti mistä on todella vaikea saada otetta ja joka on todella huonosti suunniteltu? Sisusta toki on karu eikä se ole tää pointti mutta se yleinen fiilis kun kaikki on tehty ja aseteltu hutiloiden. Kojelaudan paneelitkin on ihan kun itse kotona tehdyn näköset..aino plussa se että ohjaus on tarkka ja nopea. Mutta jos autossa on muka 295hv niin enemmän se tuntuu 250heppaselta. Esim 245hv bmw 428i on todella reilusti evoa nopeampi ja sitä ajaneena se on ihan totta. Ja kun evolla jarruta niin ratti on ku tehosekotin..se meinaan tärisee..

8

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ääääää

      Äääää ???

    • Ihanpyllys

      Mitsubishi on samalla tasolla dacian kanssa sisustan ja muun osalta. En tajua kuka noihin halvalla väkisin tehtyihin upottaa jeninsä

    • Karseetpelit

      No se on totta. Ei hullukaan noilla ajele

    • Ksksks

      Evo on niitä autoja joissa tekniikka ja koko auto on loppu jo siinä 20-30 tonnia ajettuna..siinä 50 tietämillä saa uusia jo lähes kaiken mieleen tulevan osan..aivan surkea ja hidas tekele kun vertaa saksalaisiin joilla pystyy oikeasti ajamaan kovaa muutkin kuin mm-tason kilpakuskit..evolla ei kukaan normijantteri pärjää saksan tehoautoille..evossa ei ole ajo-ominaisuuksia sellaseen. Ja kokeiltu on.

      • hmhmhm

        Lapsetko täällä kirjoittelee? Keskustelun tasosta päätellen . . .

        Evossa ajettavuus on kyllä kohdallaan. Sisätiloiltaan se on kuten mikä vain edullinen auto. Ei Evossa mukavuudesta makseta, tekniikkaansa nähdenhän se on halpa auto. Saksalaisilta ei saman evon S-AWC:n tasoista nelivetosysteemiä esimerkiksi löydy ollenkaan tällä hetkellä.

        Lancer oli taannoin luotettavimmaksi todettu auto pitkässä seurantatutkimuksessa, että taitaa olla aivan puppua nuo luotettavuuspuheetkin.


    • skfjksdgjkdgjf

      Yhden käytetyn yksilön perusteellako tuomitset koko mallin helvettiin? Kenties ne paneelit ovatkin jonkun "kotona" räveltämät, auto ajettu metsään, jarrulevyn lopussa ja kierot jne., paalikuntoinen paskayksilö?

      • Nomutko_se

        oli se Soomen halvin ja sen olis saanut osamaksulla.


    • Semmostseon

      Evo10 ei pärjää todellisuudessa saksalisille sporteille kun jonkun kilpakuskin ohjastamana. Se ei todella ole mikään hyvä auto ajaa verrattuna audi S4 tai M3 bmw..puhumattakaan amg mersusta joka syö evon aamupalaksi eikä oikeastaan edes kannata sinänsä verrata. Evoissa on pääsääntösesti kaikki hajalla hyvin äkkiä..jos jaksaa uusia kaikkea jatkuvasti niin mikäs siinä. Evo on kyllä ulkosedti hieno mutta en kyllä ajais tommosella käkättimellä metriäkään.vaihteisto on jo todella hirveän kamala tuntumaltaan. Ja 100tkm on aika maximi evolle nimittäin sen jälkeen saa olla auto nosturilla koko ajan. Niihän se heremy larksoni sano ysi evost jo että sitä pitää huoltaa 700 jaardin välein..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      83
      2475
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1311
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      100
      749
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      30
      743
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe