oppinu näissä vaaleissa käyttäytymään asiallisesti vaalipaikalla ?
Jotta ihmiset saa rauhassa äänestää.
Jotta ihmiset saa rauhassa äänestää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
oppii ,jos haluaa.
on vakava väärinkäytös. Mitä hälle karjunnasta tuomittiin ?
Hyvä KÄRPÄT Ja Juha Junno
Ei saanut samktioita, mutta asiasta tehtiin virallinen muistutus. Onhan se melkoista kun keskustan kaupunginhallituksen varapuheenjohtaja solvaa äänestyshuoneessa ja aulassa perussuomalaisia. Mitenkähän olisi toimittu jos tilanne olisi ollut päinvastoin? Eli persut olisi vaahdonneet äänestyshuoneessa kepulaisista? Suuri meteli olisi noussut ja sanktioita langetettu. Lisäksi Paikallislehdet olisivat kirjoittaneet kissan korkuisin kirjaimin lehdissä ja mollanneet tekijää. Jospa tänään osaisi käyttäytyä, vai pitäisiköhän varmuuden vuoksi pyytää poliisi paikalle takaamaan äänestysrauhaa?
empäs kuullut hallituksen varapj. haukkumista. Mutta , kas mikähän tolvana siellä kirjoittelee. Persut hauklkuu aina ja jatkuvasti. Se on heidän tapa, ettei se ole enää mikään juttu.
Miten sinä sen olisit kuullut koska et poistu suomi24n sivuilta. Edelliseen viestiinkin vastasit vakiokaavallasi vain ja ainoastaan että löysit siitä sanan persu mikä riittää sinulle aiheeksi itkemiseen jota myös tulet jatkamaan koko päivän ja illan aloittaaksesi vain saman seuraavana päivänä uudestaan kuten viikon jokaisena muunakin päivänä. Sinun tapasi joka on ollut jo kauan sairas PAKKOMIELLE.
Jaa, itsestäsi kerrot. Jätä vähemmälle. Onhan sitä muutakin tekemistä.
Jokos kunnan pääkirjanpitäjä on oppinut tekemään tilinpäätöksen, vai haetaanko vieläkin apua muualta ?
ja näillä mennään.
apinan tavoin. Tauno naureskelee naapurilleen.
kuka tauno
on helppo yhtyä.
Kyllä tämä vain tapahtui kunnallisvaalipäivänä kaksi ja puoli vuotta sitten. Tosi törkeää että hallituksen varapj äänestystiloissa haukkuu vastustajiaan. Asiasta oli tehty virallinen muistutus hallintojohtajalle, joka vastaa asiasta
Jos on jo siitosvaiheessa lirahtanut kusta sperman joukkoon, niin ei kai siitä täyspäistä voi syntyä. Tuloksena itserakas ylimielinen virnupelle.
se on sukuvika niin on se velipoikaki
kyllä nyt eskoa vitutta
myhäilee. törmälehossa heikin kotkotukset tunnetaan hyvin.