Linkki uutiseen: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015041919545681_uu.shtml
Iltalehti: Voikkaalla tapahtunut perhesurma
26
2616
Vastaukset
- Huomannut5
No ilmankos siinä vähän yli viisi tuli muutamia poliisiautoja vastaan vilkut päällä.
- Voikas
Missä päin voikkaata on käynnyt
- jfasL
Mattilassa:
http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2015/04/19/Voikkaan surma: Mies ampui ensin vaimonsa ja sitten itsensä Mattilassa/20151512/4
- woikas
Kuka paukutteli??
- ohhoh
Onko tapahtunut Multahovintiellä? :o
- veik
Ketä ne oli?
- tyiihg
Joo niin oli. Mistä arvasit?
- hkgf
Niin oli.
- oijoijoi
Kuka ampui?
- 45910
47.v isä riisti 44.v äidin hengen. Lapset ja muut omaiset jäivät suremaan. Annetaanko olla?
- läheinen
Olen samaa mieltä, lopettakaa tästä asiasta kommentointi. Antakaa lasten ja meidän läheisten surra rauhassa.
- 45740
Voimia kaikille lähiomaisille
- eilähikeskiikäinen
Eli eivät siis olleetkaan keski-ikäisiä mitä iltapaska ja kouvostoliiton sanomat antoivat ymmärtää. Yleensähän keski-ikä on se 50v eli puolet eliniästä.
Eivät olleet kumpikaan 50v.
Se siitä keski-iästä.
Parempi nimite voisi olla vaikkapa lähi-keski-ikäinen.- Per12334212
Puolet keski-iästä 50v? Kuinka monta 100 vuotiasta tunnet? Eiköhän keski-ikänen ole suomessa 38-40 miehissä jos se on puolet elinästä keskimäärin..
- Per12334212
Ja korjaankin heti eli puolet ELINiästä 50v, mut asia pysy silti samana
- 120vuodentavoite
Per12334212 kirjoitti:
Ja korjaankin heti eli puolet ELINiästä 50v, mut asia pysy silti samana
Olisi pitänyt sitten syntyä kiinalaiseksi.
- loppusuoralla
No kyllä reilusti yli itä-Suomen keski-iän jos täällä elinikä melkein sama 55 kun rajantakana...
- yksittäistapaus
Oliko "yksittäistapaus"?
- tuntematonsydän
Voisiko tilanteen antaa olla. Miettikää miltä lapsista tuntuu lukea tätä keskustelua! Olivat kuitenkin hienoja ihmisiä. Toivon että sen verran inhimillistä olisi ajatella lapsen parasta ja antaa heille rauhan surra ja päästä yli traumaattisesta kokemuksesta. Sydän antaa ymmärtää kun sitä osaa kuunnella, ja voi hyvin kun sitä osaa käyttää. ♥
- Kejfjfjxjjx
Paperiliiton lehti 03/2015 kansikuva.
- Pivjrvpgjvnpjgrn
Draamaa kaipasitte ja sitä saitte, olisitte jättäny lavertelematta miehelle naisen uudesta elämästä. Juoruilevat haaskalinnut ovat kai nyt tyytyväisii. Oisitte antanu miehen toipuu rauhassa erosta, mutta ei, kun piti sotkeentuu toisten asioihi!! Hävetkää!!!
- minuaeikiinnosta
"Puolet keski-iästä 50v? Kuinka monta 100 vuotiasta tunnet? Eiköhän keski-ikänen ole suomessa 38-40 miehissä jos se on puolet elinästä keskimäärin.."
En tunne mutta tiedän.
Meinaat siis olla varma että kuolet jo vasta 80 vuotiaana? Ok.... no on sulla sitten
aika masentava näkökulma elämällesi. Sittenhän tässä alkaa tulla kiire!
Minä olen kyllä sitä mieltä että keski-ikä on puolet sadasta ja tulee olla pyrkimys
päästä siihen sataseen.
Vitut noista tilastollisuuksista, ketä ne kiinnostaa. - vanhainmökkiomatupa
aiheesta poiketen maalla asuvat ihmiset elävät pisimpään.
Siellä ei ole väkivaltaa, kaupungin melua ja hälyä.
Siellä on onnellisia mukavia ihmisiä, joiden päivä ei kulu netin ääressä naama näytössä kiinni
vaan aina löytyy tekemistä raikkaassa ilmassa, luonnonhelmassa.
Voi voi näitä kaupunkilaisia.- kouvolanpsykiatri
Naamasta päätellen maalaiset eivät ole onnellisia, syrjäytyneitä juoppoja, mielenterveysongelmaisia jotka eivät tule toimeen kenenkään kanssa. Siksi ajautuneet maalle asumaan purkukuntoisiin taloihin.
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762155
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo391507Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321184Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56942Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol255889- 55866
Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20822Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18745Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58733Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis213715