Missähän Rituliini aikaa viettää?

Kait kotijärvestään jäät sulaneet? Uhkasi syksyllä muuttaa Hämeeseen, pois maaseudun "ihanuudesta". Itelläkii alkaa jo pihatyötkin lipsumaan.

7

116

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nähtyon

      Olen nähnyt aamuisin hyvin varhain suomi24 chat/ajanviete/veranta.

      • ti.21.4

        Jaa, että chattailee. Kuitenkin riemuisa kevät on jo Keski-Suomen maisemissakin. Kalan pyynti ja pihatoimet. Pian Ritu on taas täälläkin.


    • Olen minäkin Rituliinia aina silloin tällöin kaipaillut, mutta elämässähän on muutakin kuin tämä kirjoittelu.
      Terveiset joka tapauksessa sekä itseltäni että Latelta.

    • Jotenkin läikähti tuolla sydänalassa ja tuli tunne että olenkin vielä osa tätä yhteisöä,kuin samaa perhettä.Joulupäivän tulitus ei mielialaani kovin korkealle nostanut,että olin aiheuttanut mieheni Alzheimerin petollisuudellani,olemalla uskoton näille aviosiipoilleni.En oikein ollut toipunut omaishoitajuuden taakasta,puolustuskyvytön ammuttiin alas Joulupäivänä,näitä Juudaksia aina kohtaa silloin tällöin,mitä he tästä kaikesta saavat ja missä se hyväolo oikein tuntuu jääkin arvoitukseksi.
      Kalastus ja karjanhoito ovat olleet nyt ensiarvoisessa asemassa pihatyötkin kun vain tuulee oikeasta suunnasta.
      Kiitän teitä ihanat ihmiset myötäelämisestä ja katsellaan ja kuunnellaan kevättä ama

      • ystävä-silti

        Kiitos Rituliini-38 itsellesi - olit jälleen nimenhuudossa mukana.


      • jakolasku

        Ei kannata välittää. Kovaa oli tykitys sulle mutta ajattele että kirjoittaja itse voi huonommin kuin sinä.
        Rattoisaa kevättä rituliini sulle.


    • Hei Rituliini! Kiva kun otit yhteyttä, olen kaivannut minäkin sinua monta viikkoa jo.
      Tiedän hyvin tunteesi, moisten loukkausten jälkeen, itsekin joutunut kokemaan, miten olin muka mieheni murhaaja, ja kyttäsin vain Ruuneperiäkin hyötyäkseni hänestä! Kamalan vaikeaa tuollaiset loukkaukset on sulattaa. Minäkin pidin R:stä ihmisenä, niinkuin yleensä palstan harvoista miehistä ja pidän vieläkin! Ilman heidän panostaan olisi palsta tyhjempi jotenkin:D
      Anna menneiden mennä mitättömyytenä sellaisen ihmisen tilille, joka on säälimätön ilkeilijä.

      Ihana kevätaika saa nauttimaan taas luonnon uudistumisesta, sinullekin toivon hyviä hetkiä kaikkien luontokappaleitesi seurassa. Lapsesikin varmaan haluavat kokea maaseudun kauneuden ja järvisoutelun suloa laineiden liplatuksessa.
      Hyviä kalasaaliita teille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe