Enää en itke joka yö

Olenko siis hieman kuntoutunut? Nyt minulla on jotain tekemistä, ehkä se auttaa hieman. Mikään minua ei silti enää kiinnosta eikä mikään tunnu miltään. Joka aamu kun herään niin toivon että tapahtuisipa jotain sellaista että ei tarvisi enää tässä stressaavassa maailmassa elää.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jonkinlainen hirveä luonnonkatastrofi, kolmas maailmansota, miljoonia tuhoava maanjäristys/tsunami jne.. tai oikeastaan maailmanlopun elkeet olisi tervetulleita ja saisi ainakin mulla ainakin jonkinlaista elämänhalua aikaan.

Äänestä

Siitä se sitten pikkuhiljaa alkaa elämä rullaamaan. Välillä saattaa tulla hetkiä, että suru ja epätoivo saartaa ja putoaa totaalisesti monttuun, mutta helpommat jaksot astuvat peliin, pitenevät, ym. Monelle se ensimmäinen vuosi on vaikein. Sitä kun miettii, että mitä tehtiin vuosi sitten, ym.

Äänestä

Olen nähnyt monta painajaisunta tsunameista vuosien mittaan. Alitajuisia toiveunia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääsis_jo_pois kirjoitti:

Olenko siis hieman kuntoutunut? Nyt minulla on jotain tekemistä, ehkä se auttaa hieman. Mikään minua ei silti enää kiinnosta eikä mikään tunnu miltään. Joka aamu kun herään niin toivon että tapahtuisipa jotain sellaista että ei tarvisi enää tässä stressaavassa maailmassa elää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu