Moi, ihmiset.
Ajattelin muuttaa Alppilaan. Osaatteko kertoa millainen paikka on kyseessä. Sijainti on ainakin hyvä. Jos asut tai olet asunut Alppilassa niin kerro kokemuksiasi.
Kiitos.
Ajattelin muuttaa Alppilaan. Osaatteko kertoa millainen paikka on kyseessä. Sijainti on ainakin hyvä. Jos asut tai olet asunut Alppilassa niin kerro kokemuksiasi.
Kiitos.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Rauhallinen, hyvä ja arvostettu. Joka paikassa on aina riesatekijöitä, mutta Alppila on mielestäni tosi rauhallinen asuinalue Oulussa. Lisäksi Välivainion K-Marketiin kävelee, jos niikseen tulee. Sama pätee, jos yhtään ei ole liian laiska, niin kävellen ja etenkin pyörällä pääset kivasti keskustaan kuitenkin hurauttamaan. Etenkin kesällä kannattaa nauttia hieman kauniista Oulusta, kun täälläkin on jopa silloin hieman kivemman näköistä, etenkin nuo sillat, ja kun menee patosiltaa pitkin Ainolaan, niin siel on silmäniloa.
Ei huono paikka mielestäni. Kukaan ei ole vastannut, joten päätin jotain jaaritella.
Kiitos, vastauksestasi ! Lienee juuri noin, aina on kaikenlaisia ihmisiä. Riesojakin. Täytyy miettiä tarkoin, kuullostaa kuitenkin hyvältä.
Jälkikasvuni asuu Alppilassa ja tykkäävät kovasti, jopa niin paljon , että voisivat asua opiskeluiden jälkeenkin siellä. Yliopiston läheisyys sai alkujaan muuttamaan sinne.
Kiitos ! Nyt asia siirtyy vakavaan harkintaan ! :-)
en viitti avata uutta ketjua joten kysyn tässä että entäs minkälaiset ovat asua Rautatienkatu, ja Rautionkatukin siellä rautatienkadun puoleisessa päässä? Onko kova meteli junaliikenteestä?