onko näistä jotain apua

active2080

Onko näissä jotain perää...

Onko apua raskautumiseen, jos pitää spermat sisällä esim. Yön yli ja nostaa jalat kohti kattoa?

Entä onko jotain apua raskautumiseen jos naisen saa laukeamaan kun spermat on sisällä?

3

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jfoijgfpo

      Ite yritettiin lasta ihan tavallisesti ja menin aina suihkuun heti seksin jälkeen. Kaks kiertoa yritettiin niin, mutta en raskautunut. Kolmannella yrityksellä olin jalat ylöspäin ja spermat sisällä n. 3h jonka jälkeen menin pesulle ja nukkumaan. Oli ovulaatiopäivä. Raskaana olen!

    • xoxoxoM

      Ei kai sitä missään ole tutkittu olisiko noista keinoista apua mutta ei niistä ainakaan haittaa ole! Ja ihan maalaisjärjellä ajateltuna tuo jalkojen ylösnostaminen olisi hyödyksi koska silloin yleensä ulospäin valuvat spermatkin jäisi sisälle!

      Naisen orgasmi miehen orgasmin jälkeen aiheuttaa naiselle kohdun supistuksia jotka mahdollisesti kuljettavat sperman paremmin oikeaan paikkaan. Mutta parhain keino on seurata ovulaatiota ja ajoittaa yhdynnät ovulaation aikaan!

      Greippimehusta on myös hyötyä sillä se vahvistaa limakalvoja ja näin alkion kiinnittyminen on helpompaa.
      Kannattaa myös syödä foolihappoa sekö aloittaa syömään raskausaikana tarkoitettuja vitamiinejä!
      Myös mahdollisen ylipainon pudottaminen ja terveellinen ruokavalo edesauttaa raskautumista!

      Mulla oli nuo kaikki keinot käytössä lapsettomuuslääkärin neuvosta ( Toki myös clomifen)
      ja vihdoin neljän vuoden lapsettomuuden jälkeen olen vihdoin äiti! :)

    • Ei ole tarvinnut leikkiä sirkuspelleä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      57
      2784
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      36
      2399
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      91
      1647
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1295
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1119
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      155
      821
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      80
      744
    8. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      686
    9. Ymmärrätkö jo nyt, että

      Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt
      Ikävä
      44
      660
    10. 43
      645
    Aihe