Olen ollut jo pidemmän aikaa ihastunut yhteen tyttöön. Olen kertonut tytölle tunteistani mutta hänen tunteista en ota oikein selvää. Vietin hänen kanssaan aikaa viimeksi tänään ja hänellä saattaisi ehkä olla tunteita mua kohtaan. No kuitenkin hänellä on koulussa 9 keskiarvo hän on aina välillä malli kuvauksissa eli hän on todella kaunis sen lisäksi hän harrastaa tanssia ja sirkusta. Itse olen ihan tavallinen poika ja mulla on 7 keskiarvo. Mietin siis että onko hän aivan liian hyvä minulle. Kertokaa pliis että murehdinko ihan turhaan tai jtn.
Liian hyvä mulle?
poika____
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oikeesti ei oo liian hyvää kellekkään ainakaan mun mielestä ainakaan jos pidät siittä ja se pitää susta niin mikäs siin estää?
Kannattaa kysyä tytöltä suoraan, onko hänellä tunteita sinua kohtaan.
Enkä myöskään usko tytön olevan liian hyvä sinulle. Tunne on tietysti vähän ikävä, mutta jos vietätte aikaa yhdessä, tyttö tuskin ajattelee olevansa liian hyvä seuraasi.