sitkeätunne

Tiedän että tunnistit minut ja minä sinut :)

Vuosia yritin esittää välinpitämätöntä mutta tunteet lopulta jossain vaiheessa voitti, järki jäi toiseksi. Nyt on haikea ja surullinen olo, sydämessä suuri kaipuu luoksesi. Lasken päiviä siihen hetkeen kun nähdään ;)

Järkeä tässä ei ole.. tiedän että kumpikaan ei tee mitään asialle..silti haluan haaveilla sinusta, en ole valmis päästämään siitä ajatuksesta, en vielä.. mut nyt simmut kiinni ja kauniita unia ;)
30<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

meneekö tämä naiselle vai miehelle?

Äänestä

miehelle menee..

Äänestä

Aikaa moni täällä luulee tunnistavansa, hienoa jos näin on.
Mun mielestä trollit trollaa sanomiset eikä mitään oikeata tunnustamista ole, vaan enpä mä täällä roiku nykyisin, silloin uskoin vaikka mihin. Oikea elämä osoittaa missä mennään, ei uskomuksia siellä. Joopas meen nyt kuitenkin nukkumaan. Sade piiskaa kattoa ja rauhoittaa mieltä :)

Äänestä

Aloittaja, tilanteesi ei suinkaan ole ainutlaatuinen. Eli ei ajatustesi kohde voi olla varma tuon nikkisi ja tilanteenkaan perusteella, että aloitus on juuri sinulta juuri hänelle.

Omasta tilanteestani poikkkeaa sen verran, että itse en tosiaankaan kyennyt olemaan välinpitämätön, kyllä se ilmeni pienimuotoisina tekoinakin aika pian.

Äänestä
  • Voisit olla sinäkin hän. En ole ap.

    Äänestä

  • Näinseon kirjoitti:

    Voisit olla sinäkin hän. En ole ap.

    Tiedän, että voisin jollekin ollakin. En kai minäkään muuten tähän olisi tuppautunut ;)

    Äänestä

Jos tänään nähdään kerro se mulle, mulla on samat tunteet;)

Äänestä

näitä vakkariukkelin provoja, jotta saisi naiset roikkumaan täällä seuranaan. Vaikka oikeasti mitään toivoa ei olisikaan. Kaipaa vain yksinäisiin hetkiinsä joskus seuraa.

Äänestä

Kyllä täällä voi tunnistaa. Tietyissä tapauksissa. Epäilen kyllä aloittajaa naiseksi ja epäilen, että hän itse tunnistaa aika usein väärinkin ja luulee, että hänet tunnistaisi kovinkin helposti.

Äänestä
  • tyirepw

    Äänestä

Oli hän täällä tai ei, aivan liikaa olisi sattumia..
Nimi, viimeisin näkeminen ja sen tilanteen melko tarkka kuvaus..
Antakaa nyt hölmön haaveilla..<3

ei_voi_tietää: Itse melko huonosti vedin sitä roolia, ympärillä olevat huomasi tunteeni häntä kohtaan ja päinvastoin.. Hänestä näin sen pienistä eleistä ja silmistä..teoista, sanoista..niitä vuosiin mahtuu :)

tiedät-kyllä: nähdään la, tunnustus ei vaan muuttaisi mitään..voisi pilata ystävyyden, nyt välit on vähintäänkin kiusalliset..tietty raja ollaan ylitetty, enkä näe häntä enään pelkkänä kaverina, se on ehkä suurin ongelma.

realistitunnistaja: haluan että hän tunnistaa minut, samalla otan myös riskin että moni muukin tunnistaa..

Äänestä
  • Oletko varma et nähdään la vai sovitaanko että nähdään la taina

    Äänestä

  • Palsta saa aikaan monenmoista ja saattaa pilata oikean elämän pienenkin suhteen. Roolia täällä kaikki vetää,mikä on tyhmää ja naurettavaa.
    Sanaparsista tunnistaa helposti ainakin yhden ellei jopa kaksi.
    Itsesuojelun vuoksi ei halua silti tehdä 100% paljastusta että vielä joskus pystyisi kohtaamaan kyseisiä ihmisiä ilman vaivaantumista.
    Muuten olen nostanut jo kädet ylös monienkin asioiden nähden.

    Äänestä

  • tiedät-kyllä kirjoitti:

    Oletko varma et nähdään la vai sovitaanko että nähdään la taina

    En ole..hän saattaa olla muualla silloin.

    Äänestä

  • Voisin sit olle se oikea ehkä!

    Äänestä

  • Korjaan olla!

    Äänestä

  • Paljasta sinäkin jotain itsestä? :)
    Jotain jonka ehkä minä vain tiedän/ymmärrän?

    Äänestä

  • tiedätkuka kirjoitti:

    Paljasta sinäkin jotain itsestä? :)
    Jotain jonka ehkä minä vain tiedän/ymmärrän?

    Etunini montako kirjainta onko samamäärä kummallakin?

    Äänestä

  • tiedät-kyllä kirjoitti:

    Etunini montako kirjainta onko samamäärä kummallakin?

    Jos 5 molemmilla niin...on. :)

    Äänestä

  • Jos olet hän, en tiedä etunimeäsi.

    Äänestä

  • tiedätkuka kirjoitti:

    Jos 5 molemmilla niin...on. :)

    Neljä oikein!

    Äänestä

  • Tiedät sinä :) sun nimen alkukirjain?

    Äänestä

  • oho meni väärälle ;) tiedät-kyllä tietää nimeni.

    Äänestä

  • tiedätkuka kirjoitti:

    oho meni väärälle ;) tiedät-kyllä tietää nimeni.

    J-olis mun;) mikäs sun?

    Äänestä

  • tiedät-kyllä kirjoitti:

    Neljä oikein!

    alkaako sun nimi A:lla? ;)

    Äänestä

  • Sama loppu ku sullakin;)

    Äänestä

  • nyt meni niin ristiin ja väärin kaikki .. :D

    Äänestä

  • Arvasin ;)))

    Äänestä

Ihana Nainen kuinka kauan vielä kierretään toisiamme kuin kissat kuumaa puuroa sydämmeni sykkii sulle vaikka tilanne onkin vaikea;) voisin sanoa tähän tiedät-kyllä;)

Äänestä
  • Kaipaat? Infoa vähän.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tiedätkuka kirjoitti:

Tiedän että tunnistit minut ja minä sinut :)

Vuosia yritin esittää välinpitämätöntä mutta tunteet lopulta jossain vaiheessa voitti, järki jäi toiseksi. Nyt on haikea ja surullinen olo, sydämessä suuri kaipuu luoksesi. Lasken päiviä siihen hetkeen kun nähdään ;)

Järkeä tässä ei ole.. tiedän että kumpikaan ei tee mitään asialle..silti haluan haaveilla sinusta, en ole valmis päästämään siitä ajatuksesta, en vielä.. mut nyt simmut kiinni ja kauniita unia ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu