En kyllä ostaisi palveluja, sukkia tai hierontaa yrittäjältä joka kertoo kaiken facebookissa, vain asiakkaiden nimet enää puuttuu ja valittaa koko ajan kauheeta kiirettä. Asiakkaiden vikahan se on jos yrittäjällä on kiire ja minä en ainakaan halua mennä hierottavaksi ja lukea sitten kuinka on niin kamalasti töitä. Ei tarvi ainakaan minuntakia kiireitään valittaa. Onkohan koskaan tullut tutuksi sellainen outo asia kuin vaitiolovelvollisuus.
Kiireinen siivousyrittäjä
15
149
Vastaukset
- ostaavaan
Facebookissa on hyvä mainostaa. Onhan se mielenkiintoista seurata mitä kylällä tapahtuu.
Yrittäjä varmaan tietää missä kulkee raja ettei vaitiolovelvollisuus unohdu.
Kevät on täällä , joten muistakaapa käyttää siivouspalveluja ! Koti kesä kuntoon.
https://www.youtube.com/watch?v=lwIgXd6avWY- Enostaikinä
Jos kyse siitä lihavasta lähihoitsusta, niin se on todella ja aika saakelin paha juoruämmä. Sille ei kannata puhua mistään muusta kuin säästä. Noin 50 vuotias ja r-vikainen ?
- Iiiiiiiivana
"En kyllä ostaisi"
Siis kumpaako tarkoitat :
- et ostaisi
- kyllä ostaisit
Kummallinen tapa pistää kielto- ja myöntösana peräkkäin.- äidinkielenopettaja
Älä muuta sano! Näin vanhana opettajana se suorastaan raivostuttaa, että vähänväliä näkee yhdyssanat kirjoitetun erikseen! Ja ei-kyllä ja kyllä-ei samassa lauseessa! Olisi korkea aika mennä tällaisten kirjoittajien äidinkielen kertauskurssille!
- Nipottajat
En kyllä minäkään ostaisi ja lukisi facen päivityksiä, joissa on yrittäjällä niin kiire ja huonoon aikaankin ne asiakkaat tuppaavat soittelemaan! Ja kyllä ei tekisi pahaa äidinkielen opettajalle mennä myös jatkokurssille! Kieli muuttuu ja se on rikkautta se!
- Kiireet
Ja Piialla se kiire vaan jatkuu ja jos jää jotain epäselväks, niin facebookistA kyllä löytyy tarkat tiedot melkein minuutin tarkkuudella. On se niin kiire...
- hikisukka
Kyllä tällä yrittäjällä kiirettä on piisannut koko kevään! Toisaalta ihan naurattaa :) Mutta en vaivaa näin kiireistä yrittäjää "lisätöillä"! Kunhan nyt noista selviää!
- ex-asiaks
En käytä tuota yrittäjää IKINÄ ! Juoruaa yksityisasioita myös muualla. Helvetin juoruämmä !!!!
- Hikion
Joo niin on kamala kiire jatkuvasti, että ei ennätä kun facebookkiin siitä jatkuvasti kertoa ja kahvilassa istua.
- huonobisnes
Totuus on, että aika monella siivousyrittäjällä on aika hiljaista.
Mainostetaan ja yritetään kalastellla töitä , mutta ku se puhelin ei soi.
Laitetaan olemattomia paikkoja auki ja annetaan ymmärtää et hyvin menee.
- knckpd
"En kyllä ostaisi"
Siis et ostaisi vai kyllä ostaisit, yritä nyt päättää... - Kunkul
Ihan kuin kukaan muu ei tekisi töitä kuin ko. yrittäjä! Kyllä saa lähteä joka päivä, mutta ei ole tullut hehkutettua sitä facessa. Kaikenlaisia yrittäjiä sitä onkin!
- Muahmuah2
Mitenkehän se Piia nyt pärjee, kun meinaa kaiken kiireen keskellä ihan lomailla kokonaiset 2 viikkoa! Eikö sitä pelota, jos lomalaiset unohtavat sen! :) Voi jessus sentään taas noita face päivityksiä!
- Perunat
No jo on aikoihin eletty. Onpas veto, että ihan lommoo 2 viikkova. Huh huh. No kai se puhelin soi lomallakkii ja mummot tarvihtoo siivousapua etc. ja kaikki tahtoo...Piian. Ja taas on kiire.
- Kiirettäpitää2
Kaikki tahtoo Piian ja heti! Kukkaan muu ei kelpaa luutturättiä pyörittämään! Ja taas mentiin tukka putkella ja kurvit suoriksi pitkin poikin ja välillä ihan naapurikunnassakin pittää hilipasta! Hip, hei ja hurraa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115157Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493352Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle883132Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku382558- 811827
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411560450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1221515Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311266Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1191169- 161129