kuulin ,että Riihimäen kotipalvelu oli savuton

Ei uskoisi ,että kotipalvelu työntekijät ,eivät saisi polttaa työaikana .kun kuljen siitä mihin aikaan tahansa ,niin on useanmikin hoitaja sätkä suussa ,varsinkin viikonloppusin.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

voi vittu näitä juttuja...voimia,että joudut katselemaan kun joku tupakoi...

Äänestä
  • Eikö aloittaja tiedä että koko kaupunki on savuton? Kierteles uteliaisuuksissas seuraamassa kaupunkin miehiäkin-- lääkäreisäkin on paljon kun poltta ja ihan vielä arkipäivänä

    Äänestä

  • kokoomusko kirjoitti:

    Eikö aloittaja tiedä että koko kaupunki on savuton? Kierteles uteliaisuuksissas seuraamassa kaupunkin miehiäkin-- lääkäreisäkin on paljon kun poltta ja ihan vielä arkipäivänä

    koko sun sanaskin on väärä, se on kotihoito

    Äänestä

hirveetä kauheeta pitäskö niille antaa potkut vai mitäs tekis. sinä et kyllä pärjäis työssä kuin päivän jos sitäkään

Äänestä

Kyllä jollakin täytyy olla asiat hyvin...

Äänestä
  • kun saa tupakkaakin polttaa ja auttaa verojen maksussa

    Äänestä

Mikä tässä on jutun pointti?

Äänestä
  • en minäkään tajunnu.eiköhän taukojen aikana saa tehdä mitä vaan.

    Äänestä

  • Ei muuten saa tauolla tupakoida, ellet mene kirkolle asti.

    Miksi ei aloittaja voi ottaa asiakseen kirjoittaa sinne osuma palstalle jos kerran on kiinnostunut vanhuksista. Siellähän saisi nyt esittää järkeviäkin mielipiteitä. Ei ollut paikkakunnalta yttään kommenttia.

    Äänestä

Tauoilla saa tupakoida . Että näin.

Äänestä
  • polttaisitte pilveä senkin narkit. tupakka tappaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lenkeilijä kirjoitti:

Ei uskoisi ,että kotipalvelu työntekijät ,eivät saisi polttaa työaikana .kun kuljen siitä mihin aikaan tahansa ,niin on useanmikin hoitaja sätkä suussa ,varsinkin viikonloppusin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu