tää on ihan hirveetä!! mä en pysty oottaa millo se harry potter ja puloiverinen prinssi tulee, ja varsinki millo se suomen kielinen, koska oon ihan sukka enkus... Mut siis mitä teen tällä aikaa... oon lukenu niitä kirjoja ja kattonu leffoja ja ettiny harry potter sivustoi.. mitä muuta?
ketä veikkaat et on puliverinen prissi? ku se ei oo harry eikä vol- tai tiedät kai kuka, niin kuka?
ketä veikkaat et on puliverinen prissi? ku se ei oo harry eikä vol- tai tiedät kai kuka, niin kuka?
Vastaukset 5
Vanhimmat
HAHAHHAHAHAHA MINÄ OLEN SE JOTA ODOTAT!!!!
Olikohan toi kovin järkevää? Mietihän ens kerral ku vastaat, nimittäin joku voi oikeesti tarvita apua...
Puoliveristä prinssiä odotellessa pahimpaan hätään auttaa hyvin esimerkiksi ficcejen lukeminen ja kirjoittaminen, näyttävä julkinen fanitus (Potter presidentiksi-paidat yms), kirjojen hulluna lukeminen (esim. koita saada luettua joku kirjoista kahteenkymmeneen kertaan ennen joulua), Potter-aiheisten piirrosten tekeminen, J.K. Rowlingin sivuilla notkuminen ja uusien salaisuuksien etsiminen, huoneen koristelu Potter-henkiseksi yms. Ainakin mulla ovat auttaneet! ^^
Puoliveristä prinssiä en uskalla edes rueta veikkaamaan, sillä saattaisin vahingossa arvata oikein ja sitten olisi yllätyksen ilo pilattu, kun kirja tulee. :)
Eiks sulla oo muuta elämää ku pottereiden lukeminen???
Jos et voi muuta ku lukea ja olla netissä, eti MUITAKIN sivuja ku potter sivustot aj lue muitakin kirjoja ku Potterit!
Hyviä kirjoja: Replicat, Darren Shanit, yms. fantasia!
(:
Mutta Potterit on parhaita. Ja jos halua pitää tunnelman yllä ni sitten kanttii tehä niinku Vague tekee.
Englanninnos tulee luultavasti ens kesänä.