Tekijäinoikeuslaki on mielestäni jo tarpeeton. Kaikilla on tabletit, kirjat saa ladattua kirjastosta, lukuisat nettiradiot tarjoavat musan ja youtubesta näkee videot. Ei yksinkertaisesti tarvitse ladata mitään.
Vastaukset 2
- 154
Kannattaisi ehkä kysäistä niiltä, jotka kirjoittavat kirjat, tekevät elokuvat ja sanoittavat ja säveltävät musiikin. Tekijänoikeuslaki ja copyright suojaavat tekijöitä ja varmistavat edes jollakin tavalla, että näitä ei kopioida tai plagioida (toisin sanoen varasteta) ammattimaiseen käyttöön.
Kai muuten tiedät, että nettiradiotkin maksavat soitto-oikeudestaan? - Kaaosteoria
Tieliikennelaki on myös turha, kaikilla on kohta sähköautot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092368Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???331297- 106983
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha634952- 71942
- 48865
- 88818
- 70686
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31676