Inssillä nälkä,soppatykkejä?

Voihan vinetto:potkurahat tuhlattu,ansiosidonnainen loppui,nyt tulona työmarkkinatuki.Rivitalonpätkää ei
pysty enää maksamaan,auto on myyty.Yritin kerätä tölkkejä,mutta ne olivat laivatölkkejä, ja lisäksi
kiljupulloja.
Täytyy kai sovitella köyttäkin kaulaan,ei tässä muukaan auta.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mene sinä hyvä ihmispoloinen kirkkoon aamuvarhaisella, sieltä saat avun - mutta muista että siellä on ja nykyisin naispappejakin, siis tunnustele ensin pullottaako eturintamassa vako ettet tyhjään paat käteesi.
Ala kunnon lutkutus piilossa saarnastuolissa samantien kun ensimmäiset liturgiat tulee uruista, anna papille kunnon imutukset ja näin koet täyttymyksen suussasi kun lasti papilta irtoaa.
Sen jälkeen nuoliasi lipoen menet kiltisti Uselan kirkon leipäjonoon josta saat kuivunutta "papinkyrsää" kotin vietäväksi, mutta älä koske niihin "sisariin", minä hoitelen niiden jalkojenvälit.

Äänestä
  • Kyllä kanattaisi Googlata kaikki uskontokunnat ja liittyä heti siihen missä on kaikista rikkainta porukkaa ja naida paksuksi heidän 17 vuotias ruma tytär takaapäin, takaapäin siksi kun niin rumakun isänsäkin on.
    Siement sissään muhimaan ja 9 kuukauden päästä oot suvussa sisällä ja jopa pääset samaan löylyyn tyttären äiteenkanssa kun isäntä nukkuu, näin se menee...

    Äänestä

Oli huonovuosi,insiinöörien squwat olivat paksuna ja maassa ankara työtömyys....

Äänestä
  • Kansa tietysti,ihmettelee mihin helvattiin se.Apuneekeri hävisii.No se vaan ylväästi pesi kasvonsa.Ja totes ISOPAIKKA TÄÄ HELSINKI.ja painui syvälle maaseudulle.Juha WATT Vainiota hyräillen.

    Äänestä

Etsi sellainen muija, joka vielä käy ansiotyössä. Se sun elättää ja pitää hyvänä. Muutaman muksunkin putkauttaa. Rakkaus on sokea.

Äänestä

Kannattaa muuttaa Salosta pois, sellaiseen paikkaan jossa on elämää. Elämä on lyhyt, sitä ei kannata tuhlata sellaisessa paikassa jolla ei ole mitään annettavaa.

Noin monet ovat tehneet jo, nuorista keski-ikäisiin. Itse olen yli 5-kymppinen ja en päivääkään ole katunut, että muutin 3 vuotta sitten. Salossa on mukava kyläillä.

Äänestä

Tervetuloa kilometritehtaalle

Äänestä

Mää juon Vinettoo.
Ja ain joskkus Sorpusta.

Äänestä

Näen yhdenkin mersun tai bemarin leipäjonon parkkiksella ni voi seurata
väkivaltaista käytöstä. Saatanan ryssiäkin on jo riesaksi saakka!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ex-inssi kirjoitti:

Voihan vinetto:potkurahat tuhlattu,ansiosidonnainen loppui,nyt tulona työmarkkinatuki.Rivitalonpätkää ei
pysty enää maksamaan,auto on myyty.Yritin kerätä tölkkejä,mutta ne olivat laivatölkkejä, ja lisäksi
kiljupulloja.
Täytyy kai sovitella köyttäkin kaulaan,ei tässä muukaan auta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu