Kertausharjoitukset pitäisi olla vapaaehtoisia

Maanpuolustus

Ne , joille kutsu tulee, ne tulevat - palkattomasti - jos tilanne salli.

Veikaan suurmenestystä !

2

312

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AseetVex

      Minä ainakin kieltäydyn ottamasta vastaan rynnäkkökivääriä tai mitään muutakaan asetta, koska siviilissä ei olisi mitään mahdollisuuksia saada kantolupaa rynnäkkökiväärille.
      Kävin selvittelemässä poliisilaitoksella mitä kuolipesän aseille pitäisi tehdä, niin minuun suhtauduttiin, kuin johon rikolliseen.
      Virkailijan asenteesta aisti selvästi, että sinulle ei kyllä minkäänlaista aseenkantolupaa tulla sitten ikinä myöntämään.

    • ähvätti

      Kävisi tosi hyvin itselle, vaan ei valtiolle. Taisi tykistöammukset maksaa 4000mk/kpl, joten mitään mahdollisuutta ei ole. Pääsisi edes kuivaharjoittelemaan, että muistuisi jotakin mieleen... Ei käy valtiolle. Tauluunammunta omalla kustannuksella ei käy. Sissiteltta voi olla majoituksena? Maksaa liikaa. Entäs Kreikkaan 400 panssaria? No, tottakai löytyy enemmänkin fyrkkaa, kunhan saadaan puolustus kuntoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5068
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2851
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2574
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1973
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1912
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1759
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1752
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1617
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1358
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe