keitin tuossa

5l kanakeittoa , jossa kokonainen paistettu kana silputtu ,tuli maistettua tuli kyllä hyvää voi nokare ruunasi koko keiton, kun anto hellalla hautua jonkin aikaa,ajattelin juuri sinua silloin kun laitoin ruokaa.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Haukutko minua kanaksi?

Äänestä
  • no en todellakaan hauku.ajattelin kyllä erästä ihanaa miestä kun kuorin perunoita ja nakkasin kanat ja muut röppeet sekaan.

    Äänestä

  • Minulla on siis pottunokka sun mielestä :(

    Äänestä

  • sä olet se mun ihana nalleni .jota pidän kuin kukkaa kämmenelläni

    Äänestä

  • Nytkylläsuutuin kirjoitti:

    Minulla on siis pottunokka sun mielestä :(

    voi sinua :=no höh EI OO .ei laittanut niin .

    Äänestä

  • Jos rakastaisit minua olisit tehnyt sisäfilettä.

    Äänestä

  • etpä oo syömässä vaikka oisin tehenyt hanhenmaksa palleroita .lähden tästä pihalle puunhommiin ja laitan saunan lämpenemään.palaan parintunnin kuluttua .

    Äänestä

  • Saatiin puut pilkottua ja sauna lämmitettyä ja tuli käytyä hyvät oli löylyt nyt istun ja juon kokista jääkylmänä kyl on hyvää.joko sä ole laittanut saunan lämpenee vai joko kävit?

    Äänestä

  • Eilen saunassa kävin.

    Äänestä

  • aijaa ,mitäs muuta olet hommannut tänään ,mulla mennyt noitten puuhommien kanssa heti aamusta,no nyt saa olla rauhassa ,minullakin on sinua ikävä .et uskokkaan kuinka paljon kun en oo paljon nähnyt kuin vilauksen sillon tällöin.toivottavasti näen ensiviikolla .

    Äänestä

  • Mä vaan noitten hoo-pummien kanssa. Kanakeitto kyllä maistuisi nyt. Joko siellä aurinko paistaa?

    Äänestä

  • minkä hoo-pummien ?nyt en ymmärrä ,kyllä päivällä paisto,mutta ei enää paista .

    Äänestä

  • Hoo-pummien puu-hommien. Ikävä suakin.

    Äänestä

  • ikävöinsuadjamme
    olet idiootti

    Äänestä

Et sitten kutsunut minua keitolle? Kyllähän tuosta määrästä luulisi riittävän useammallekin vai ihan yksinkö meinasit koko sopan syödä?

Leikki sikseen, tajusin tätä lukiessani, etten edes muista milloin olisin kunnolla kokannut mitään. Nykyisin tulee ostettua, jos ei nyt ihan eineksiä, mutta mahdollisimman helposti valmistuvia ruokia. Sellaisia, jotka vähän niinkuin itsekseen valmistuvat uunissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vainsinulle67 kirjoitti:

5l kanakeittoa , jossa kokonainen paistettu kana silputtu ,tuli maistettua tuli kyllä hyvää voi nokare ruunasi koko keiton, kun anto hellalla hautua jonkin aikaa,ajattelin juuri sinua silloin kun laitoin ruokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu