Autoja katselemassa

AutonOstaja

Kävin Hyndai liikkeessä koe istumassa i35 katumaasturin. Varovasti oven läimästyääni kiinni kuului kilahdus kuin kahta pellin palasta olisi lyöty yhteen. Tämä jo kertoo millaisesta autosta on kyse. Meninpä sitten hissukseen Toyota liikkeeseen.

10

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kovinOnVaatimatonLaite

      Hyny on tyypillinen aasialainen halpistuote, kuten on muuten Toyotakin.

    • wwkk

      Et sää missään Hyundai liikkeessä edes käynyt. Täyttä soopaa.

      • Huuhhuijaa

        Joo. Tojoterohan se siellä taas jauhaa joutavia. Et sinä oo ees Hyundaita nähnyt, toisaalta hyvä kun pysytte siellä tojotoissanne


    • Doorsound_mp3

      Akku meni tyhjäksi ja oven sulkemisäänikin muuttui, ennen kuului vakuuttava "thump" mutta tyhjällä akulla heiveröinen "läps".

    • ix35

      Et tainnut käydä edes liikkeessä, kun tuollaista i35 merkkiä ei Hyundailla edes ole. Citymaasturi on merkiltään ix35 eikä sen ovet kolise ainakaan omassani. Peruskauraahan tuo auto muuten on, mutta ihan hintansa väärtti, eikä ainakaan omassa ole ollut koskaan mitään vikaa. Nelivedolla saa vielä ihan kohtuullisesti vetää ja ainakin tuo oma jaksaa hyvin luiskalta vetää n.1800kg painavan vene-traileriyhdistelmän. Nautiskelua varten on sitten pari muutakin autoa, mutta tuo Hyny hoitaa oman tarkoituksensa paremmin, kuin hyvin.

    • voivoi

      Tojoterolla ei ollut rahaa,ja päätyi tojota kinneriin

      • huihaiparempi

        Tojo on Hyundaitakin huonompi.


    • VoiEihän

      Niin, toyotassahan se pelti on senverta ohutta että edes kolausta kuulu kun joustaa niin pirusti. Mutta peltihän onkin Toyotassa olemassa ainoastaan siksi, että on joku alusta mihin maalata?

      PS. Muistathan valita väriksi sen toisen vaihtoehdon kahdesta mahdollisesta, eli keskipunaisen, sopii vanhalle ladakuskille!

    • kesäloma1111

      i 40 plussa i30 innov. 2000 ja 18000 tkm jos hajoo palaan asiaan . Huomenna rapulassa täytyy käydä koittaa koliseeks ne ovet , en oo huomannu . Normaaliajossa molemmat .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      141
      1765
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      40
      1668
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      63
      1420
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1305
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      210
      1167
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      279
      1113
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      70
      1093
    8. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      968
    9. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      955
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      898
    Aihe