Punamulta olisi paras. Soini etsii vain pakotietä oppositioon.
Hän luulee, että maahanmuuton kieltäminen on sopiva syy.
Hän luulee, että maahanmuuton kieltäminen on sopiva syy.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
munaaa kulta munaaa kulta huusi ex eukkoni ei punaista munaa ei punamultaa. punamullalla olen maalannut mökkini. se riittää.
Soinille kelpaa huonompikin syy olla (taas) menemättä hallitukseen.
Sipilä haluaisi demarit mukaan, silloin olisi helpompi leikata duunareilta, demarit hoitaisi ay-väen;)
Olen niin iloinen siitä että Laura Huhtasaari tuli valituksi vieläpä äänikuningattarena meiltä, että nyt vaalien jälkeen voin laittaa tämän
hänen linkkinsä http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/satakunta/ehdokkaat/5953?fb_ref=Default
Demarit tässä lähinnä se ongelma on.
SLP nyt on pääministeripuolue ja perseet selkeä kakkospuolue. Rinne yrittää kiristää hallituspaikkaa kieltäytymällä yhteistyöstä kokoomuksen kanssa. Jos oisivat lähteneet rakentavammalla asenteella liikenteeseen, niitten mukaanottaminen hallitukseen olisi ollut helpompaa. Joka tapauksessa kaksi hallituspuolueista on enenpi, tai vähempi, oikeistolaisia, demarit ois olleet tarpeeseen, mutta nyt voi tosiaan olla, että ovat sitten oppositiossa. Mikä sinällään ihan tervettä vaihtelua. Demareille ja kansalle.
=DW=
Lakko sumaakin on veikkailtu tulevaksi neljäksi vuodeksi ja demareiden lisääntyvää kiristys politiikkaa?
Loppujen lopuksi on ihan samantekevää niille, jotka ovat eläkkeellä. Ei luulisi liikuttavan ketään, oli hallitus mikä vaan? Ei liikuta ainakaan minua. On leipää, lämmintä ja suomen passi.
Rinnettä on kiittäminen siitä, että Sipilällä on nyt pitkästä aikaa aito valinnanmahdollisuus Kokoomuksen ja SDP:n välillä. Linjavalinta on Sipilälle varmasti vaikea, kun oma yrittäjän lomp... eikun sydän sanoo, että Kokoomus, mutta oma kenttäväki, että demarit. Perussuomalaisten olisi mahduttava hallitukseen jo siitäkin syystä, että näkisimme lopultakin, mitä asioita puolue ajaa muilla kuin maahanmuutto- ja EU-politiikan lohkoilla. Siitähän ei ole ottanut pirukaan selvää tähän mennessä.