syväys photarissa

mikä oikein riivaa ku en saa syväystä tehtyä, mulla on photari7 ja oon yrittänny siinä tehdä syväyksen jonka tuon freehand mx:ään.. homma ei kuitenkaan onnistu, rajaus polku ei näy mx:ssä. teen photarissa syväyspolun ja talletan eps muodossa.
4464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tallennapa syväys tiff-muotoisena niin johan onnistuu.

Äänestä
  • pitää koittaa mut miks ihmeessä tiffinä?

    Äänestä

  • meikä kirjoitti:

    pitää koittaa mut miks ihmeessä tiffinä?

    Miksi tiffinä? Sitäpä minäkin olen miettinyt, mutta niin vain on. Tiffillä toimii, koetapa. (Jussin neuvo on tietenkin lähtökohtana ihan oletuksenomaisesti).

    Äänestä

Tarkista, että olet antanut polulle nimen (Working path ei kelpaa) ja määrittänyt polun clipping pathiksi (löytyy paths -leijuvalikon oikeasta yläkulmasta, kolmion takaa).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meikä kirjoitti:

mikä oikein riivaa ku en saa syväystä tehtyä, mulla on photari7 ja oon yrittänny siinä tehdä syväyksen jonka tuon freehand mx:ään.. homma ei kuitenkaan onnistu, rajaus polku ei näy mx:ssä. teen photarissa syväyspolun ja talletan eps muodossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu