Muhoksen keskustan pusikot

Pusikkovihaaja

Kuka tollo vastaa Muhoksen keskustan puiden ja pensaiden suunnittelusta ja istuttamisesta? Keskipiennar on täynnä kamalan näköistä risukkoa, joka lisäksi toimii näköesteenä, ettei risukon takaa tulevia suojatien ylittäjiä näe ajoissa. Liikenneympyröiden keskusta on tukittu korkeilla puilla ja pensailla, ettei pysty henkilöautosta ennakoimaan, mitä on odotettavissa. Kasvillisuus vaarantaa liikennettä! Miten tuollaista on saanut istuttaa?

10

180

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jussipuskasta

      Kierrä keskusta jos puskia pelkäät ja nopeusrajoitushan on 40 km/h, hitaamminkin saa ajaa.

    • ryteiköt

      Hankitaan tulevaksii kesäksi viidakkoveitsi varalle jotta tuosta ryteiköstä selvitään. Oikeaa asiaa aloittaja kirjoitat.

    • Risuja

      Samaa mieltä, että pois joutavat. Eivät ole ainakaan kylää kaunistamassa, rumia penteleet ovat. Näköesteenä vain toimivat ja sitäkin väärissä paikoissa. Toivottavasti kunnan vastaava puutarhuri ymmärtää vinkin...

      • Ohitustie

        Jos ei kukaan viitti alkaa kuivia risupehkoja raivaamaan niin voisko ne polttaa? Mistä noin rumia pensaita lie hankittu?


    • Taimiparka

      Itsekin huomasin viime vuonna, että liikenneympyrät on ihmeen runsaasti istutettuja. Mielestäni niissä saisi olla vain hyvin matalia istutuksia.

    • Anttiukko

      Keskustapuolue vastaa

    • Autolla-ohi

      Suojateiden vieressä kasvavat puskat pois. Ne haittaavat näkyväisyyttä ja tulee vaaratilanteita. Muuten istutukset ovat ok.

    • pykäläkypälä

      Mutta laitetaampa tolokun mies asialle, hän tietää pykälät jotta puskan kasvu lakkaa.

    • lepkuuskoi

      varmaan tenhuska viitasaarelta puskat on sinne istuttanut.

    • kepuapullokerrallaan

      Vaikka onkin kepupitäjä niin ei taija sillä kepulla olla syytä tähän asiaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1460
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      782
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      61
      699
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      665
    7. 51
      652
    8. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    9. 76
      566
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      558
    Aihe